Kürt yönetimi Tatlıses'e neden silah ruhsatı verdi?

Kürt yönetimi Tatlıses'e neden silah ruhsatı verdi?
Kürt yönetimi Tatlıses'e neden silah ruhsatı verdi?
Uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve hayati tehlikesi bulunun sanatçı İbrahim Tatlıses'in Irak'ın kuzeyindeki yatırımları nedeniyle hedef alındığı iddia ediliyor.

Felat BOZARSLAN

ERBİL - Kuzey Irak bölgesinde inşaat faliyetleri yürüten Tatlıses, son olarak Kuzey Irak Milli Piyango ihalesini de almıştı.
"Tatlıses Bingo" ismini verilen piyangonun ilk çekilişi 26 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirilmişti.
Bu çekilişin yapıldığı gecenin ardından Tatlıses, Kuzey Irak'a yatırım ve güvenlik gibi konularda basın mensuplarının soruları yanıtlamıştı.

KÜRT YÖNETİMİNDEN TATLISES'E SİLAH RUHSATI...

Konuşmasında işadamlarını Erbil'e yatırım yapmaya çağıran Tatlıses,"Burası Hewler, Kürdistan bölgesi, kuzey ırak bölgesi ve Irak'ın genelinde devletin büyük yatırımı ve insanlara kolaylık sağlaması var. Yurt dışından insanların gelip yatırım yapmasını istiyorlar. Çünkü 6 ay zaman geçince her şey değişiyor. Sokaklarda arabalar cipler gittikçe çoğalıyor. İşadamlarını kesinlikle davet ediyorum. Gelsinler. Gelmesinler ya hepsini ben alayım! Şaka bir yana çok kişi güvenlik sorununu düşünüyor. Ama burada bir güvenlik sorunu yok. Devlet olağanüstü önlem almış. Mesela bana burada ruhsatlı silah ve ikametgâh verdiler. Buraya yatırım yapanlara bu imkanları veriyorlar. İstanbul 'da da buraya gelin diyorum. Yatırım yapın, çünkü buranın ihtiyacı var. Burası yenileniyor. Yenilenen bir yere yatırım yapmak çok doğru bir karardır"dedi. (dha)