Kürtaj kararı verildi

Kürtaj kararı verildi
Kürtaj kararı verildi
Muğla'da sevgilisi tarafından vurulan genç kadın sol kolundan yaralandı. Yapılan müdahalenin ardından 2 aylık hamile olduğu anlaşılınca ise kendisine ilaç verilemediği ve sol kolunu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu iddiası basına yansıdı. Bunun üzerine konuyu incelemeye alan Sağlık Bakanlığı açıklama yaparak gebeliğin sonlandırılacağına karar verdiklerini belirtti.

RADİKAL - Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: " İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesinde Tıbbi Konsey toplanmış ve hastanın sağlık durumu nedeniyle gebeliğin sonlandırılmasına karar vermiştir. Ayrıca hastanın hamile olduğu için, tedavisinin yapılmadığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Hastamızın antibiyotik tedavisine devam edilmekte olup, şu an için kol kaybı gibi bir durum söz konusu değildir."

GENÇ KADININ ANNESİNİ ÖLDÜRDÜ

8 Şubat’ta meydana gelen olayda, iddiaya göre Gökhan A., yaklaşık 5 aydır ilişki yaşadığı, kendisinden ayrılmak isteyen A. K. ve annesi Ş.K. ile tartıştı. Daha önce de ayrılmaya karar verip evi terk eden sevgilisini ikna eden Gökhan A., bu kez genç kadını kararından vazgeçiremeyince dehşet saçtı. Av tüfeğini ateşleyen Gökhan A., A. K.’nu sol omuzundan, kaçmaya çalışan Ş.K.’nu da sırtından vurdu ve olay yerinden kaçtı. Fethiye Letoon Hastanesi’ne kaldırılan Ş.K., müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılan A. K. ise tedaviye alındı.

HAMİLE OLDUĞU İLK MÜDAHALEDE ANLAŞILMADI

Yakınlarının ifadesine göre, ilk müdahalede hamile olduğu anlaşılamayan A. K., müdahale sırasında 2 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Daha sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen genç kadına, karnında bebeği olduğu için enfeksiyona karşı ilaç verilmediği ileri sürüldü. Kolundaki iltihap yayılan talihsiz kadın sol kolunu kaybetmeyle karşı karşıya kaldı.

BEBEĞİNİ ALDIRMAK İSTİYOR ANCAK BABASINDAN İZİN BEKLENİYOR

İddiaya göre, bebeğini aldırmak isteyen A. K.’na, hastane yetkilileri bebeğin babasının izninin olması gerektiğini söyledi. Tek koluyla üç çocuğa bakamayacağını dile getiren genç kadın, yetkililerden yardım istedi. Bu arada, olayın ardından gözaltına alınan Gökhan A., tutuklandı. Annesinin ölümünden habersiz olan A. K., kolunu kaybetmek istemediğini aktardı. (DHA)