Kurtaralım derken

Su tankerine çarpan minibüste sıkışan sürücü, az daha kurtarma rezaletine kurban gidiyordu.

ADANA - Su tankerine çarpan minibüste sıkışan sürücü, az daha kurtarma rezaletine kurban gidiyordu. Talihsiz sürücü vatandaşlarca kolundan ve bacakların çekilip çıkarılırken, olay yerine gelen ambulansta da sedye olmayınca kargatulumba taşındı.
Turhan Cemal Beriker Bulvarı'nda önceki gece saat 02.00 sıralarında, 40 yaşındaki Bektaş Coşkun yönetimindeki minibüs, önce orta refüjdeki ağaçları sulayan 23 yaşındaki Gökhan Gün'e, ardından da belediyenin su tankerine çarptı. Coşkun'un alkollü halde aşırı hız yapması ve sulama sırasında taşan suların yolu kaygan hale getirmesi nedeniyle meydana gelen kazada, yaralanan belediye işçisi Gökhan Gün'ü olay yerine gelen polisler hastaneye kaldırdı.
Kurtarma kurbanı oluyordu
Ancak minibüs sürücüsü çarpışma sırasında araçta sıkıştı. Ambulans ve kurtarma ekibi çağrılmasına rağmen, bu sırada kurtarma görevini üstlenen vatandaşlar Coşkun'u kolundan ve bacaklarından çekmeye başladı. Acı içinde kıvranan ve acil müdahale yapılması gereken sürücü, uğraşlar sonucunda minibüsten çıkarıldı. Bu kez gelen ambulansta
sedye olmayınca sedyeye konulup, güvenlik kemeriyle bağlanması, boyunluk takılması gereken sürücü, ambulansa kargatulumba taşındı. SSK Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların durumlarının iyi olduğu belirtildi.