Kurtuluşun 81. yılı

İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun 81. yıldönümü, dün törenlerle kutlandı. İlk tören, Taksim Anıtı'nda düzenlendi. Törene Vali Muammer Güler, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yanı sıra çok sayıda askeri ve sivil erkân katıldı.

İSTANBUL - İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun 81. yıldönümü, dün törenlerle kutlandı. İlk tören, Taksim Anıtı'nda düzenlendi. Törene Vali Muammer Güler, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yanı sıra çok sayıda askeri ve sivil erkân katıldı.
Vatan Caddesi'ndeki törende ise Güler, Tolon ve Topbaş'ın halkı selamlamasının ardından Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın mesajları okundu.. Daha sonra Türk Ordusu'nun İstanbul'a girmeden önce en son konakladığı Gebze'den, öğrenci ve atletler tarafından getirilen 'şükran bayrağı, toprak ve çiçek', Orgeneral Tolon'a verildi. Tören, folklor gösterileri ve resmi geçit töreni ile sona erdi.