Kurucusundan 'Sözlük kapatılıyor mu?' iddiasına yanıt!

Kurucusundan 'Sözlük kapatılıyor mu?' iddiasına yanıt!
Kurucusundan 'Sözlük kapatılıyor mu?' iddiasına yanıt!
TİB'in, Ekşi Sözlük'ün hosting firmasına bir mektup göndererek sitenin alan adının barındırılmasının 'derhal' durdurulmasını talep ettiği iddiasına Sözlük kurucusu Sedat Kapanoğlu'ndan yalanlama geldi.

Radikal.com.tr - TİB tarafından Ekşi Sözlük'e gönderildiği belirtilen mektupta, ekteki alan adlarının barındırılmasına derhal son verilmesi istendiği, aksi halde yasal işlemlere başvurulacağı iddia edilmişti.  Sosyal medyada da paylaşılan kapatma haberi için Ekşi Sözlük'ün kurucusu Sedat Kapanoğlu, Twitter hesabından bir açıklama yapma yoluna gitti. Haberin 2011 yılına ait olduğunu ifade eden Kapanoğlu, söz konusu iddiaların gerçeği yanıstamadığını açıkladı.

TİB'in 2011’de Ekşi Sözlük’ün hosting firmasına bir e- posta göndererek aralarında Ekşi Sözlük’ün alan adı olan sourtimes.org’un da bulunduğu isimlerin barındırılmasına derhal son verilmesini istediği iddia edilmişti.

Ekşi Sözlük kurucusu Sedat Kapanoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarla medyada yer alan haberin güncel olmadığını belirtti. Kapanoğlu'nun konu hakkında Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ise şu şekilde;