Kurucusundan 'Sözlük kapatılıyor mu?' iddiasına yanıt!

Kurucusundan 'Sözlük kapatılıyor mu?' iddiasına yanıt!
Kurucusundan 'Sözlük kapatılıyor mu?' iddiasına yanıt!
TİB'in, Ekşi Sözlük'ün hosting firmasına bir mektup göndererek sitenin alan adının barındırılmasının 'derhal' durdurulmasını talep ettiği iddiasına Sözlük kurucusu Sedat Kapanoğlu'ndan yalanlama geldi.

Radikal.com.tr - TİB tarafından Ekşi Sözlük'e gönderildiği belirtilen mektupta, ekteki alan adlarının barındırılmasına derhal son verilmesi istendiği, aksi halde yasal işlemlere başvurulacağı iddia edilmişti.  Sosyal medyada da paylaşılan kapatma haberi için Ekşi Sözlük'ün kurucusu Sedat Kapanoğlu, Twitter hesabından bir açıklama yapma yoluna gitti. Haberin 2011 yılına ait olduğunu ifade eden Kapanoğlu, söz konusu iddiaların gerçeği yanıstamadığını açıkladı.

TİB'in 2011’de Ekşi Sözlük’ün hosting firmasına bir e- posta göndererek aralarında Ekşi Sözlük’ün alan adı olan sourtimes.org’un da bulunduğu isimlerin barındırılmasına derhal son verilmesini istediği iddia edilmişti.

Ekşi Sözlük kurucusu Sedat Kapanoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarla medyada yer alan haberin güncel olmadığını belirtti. Kapanoğlu'nun konu hakkında Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ise şu şekilde;

 


  http://www.radikal.com.tr/113933611393363

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  aharasa.. - evet_isyan06

  demiş ki, " işte yine milleti isyan ettierecek şeyler birikiyor, sonra da soruyorlar neden millet isyan etti" diye.. Çok doğru demiş böyle yalan haberlerle birileri birilerini sokağa döküyor sokağa dökülenler de haber yalanlandığı halde sanki haberi okumamış veya haber doğruymuş gibi " işte bakın neler yapıyorlar" modunda konuşuyor. Kardeşim okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz yoksa maraza çıkarmaktan başka derdi olmayan mahalle zorbaları mısınız? Günlerdir Gezi'yi haklı buluyorum diyenlere sorduğum bir soru var henüz cevap verebilen olmadı.. Bunun gibi yalan haber ve çarpıtmalar dışında 2002 yılında yapıp da 2013te yapamadığınız ne var ki özgürlüğümüz kısıtlandı diyorsunuz? Birkaç örnek verin görelim! Ama başbakan 3 çocuk yapın diyor, parklarda yollarda içki içmeyi yasakladı falan demeyin çünkü 3 çocuk yapmak kanun emri değil başbakanın temennisi, içki hala her yerde satılıyor isteyen park ve sokak dışında her yerde içiyor. Benim evin dibi içkili restaurant mesela her gece 1e kadar müzik de çalıyor içki de içiliyor.. Aslında bu sözleriniz bir itiraf ve güzel bir örnek; önce bir yalan söyleyip o yalanı sık tekrarlayıp kendiniz de inanıyorsunuz. O yüzden halk size katılmıyor Gezi olaylarına katılım boşuna %90 CHPli ve Kürtlerden oluşmuyor..

  İnandırıcı değil - melanuria

  Biraz asparagasa benziyor.

  bu ne yaaa! - aharasa

  yeni direniş ve gösteriler için malzeme birikiyor. sonra da hükümet kalkıp neden bu millet sokağa dökülüyor anlamıyorum diyor. anlamazsın tabi. senin tek boyutlu yaşam anlayışın bunları anlamaya yetmez.