Kurye kıza altı yıl

Adnan Menderes Havalimanı'nda, çantasındaki eroinle yakalanan 18 yaşındaki Alman Andrea Rohloff'a, altı yıl üç ay hapis cezası verildi. Rohloff, son sözünde yine teşekkür etti.

İZMİR - Adnan Menderes Havalimanı'nda, çantasındaki eroinle yakalanan 18 yaşındaki Alman Andrea Rohloff'a, altı yıl üç ay hapis cezası verildi. Rohloff, son sözünde yine teşekkür etti.
İzmir DGM'deki duruşmada, 'Teşekkül oluşturarak eroin ticareti yapmak' suçuyla yargılanan Rohloff için önce 15 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme, Rohloff'un verdiği ifadeler doğrultusunda görevlilere yardımcı olmasını, pişmanlık duymasını ve duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulundurarak cezasını altı yıl üç ay hapse indirdi.
Andrea Rohloff savunmasında, arkadaşının uyuşturucu ticareti yaptığını bilmediğini belirterek, "Uyuşturucu çetesinin içerisine girmekten beni kurtardığınız için size teşekkür ediyorum" dedi.
Olabilecek en az ceza
Duruşma sonrasında açıklama yapan Rohloff'un avukatı Ülkü Caner, mahkemenin verilebilecek en az cezayı verdiğini, İnfaz Yasası'na göre Rohloff'un iki yıl sonra özgürlüğüne kavuşabileceğini söyledi.
Rohloff, Buca Cezaevi'nde yatacak. Almanya'da zor durumda bulunan Çocukları Koruma Derneği üyeleri Reinbola ve Karmen Schimanski ile Alman gazete ve televizyonları da Rohloff'un duruşmasına ilgi gösterdi.