Kuş cenneti yangında kül oldu

Kuş cenneti yangında kül oldu
Kuş cenneti yangında kül oldu
Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde yaban kuşlarına yuva olan sazlıklarda yangın çıktı. İtfaiye yangına müdahalede zorlanırken, 20 dekar sazlık alan kül oldu.

FETHİYE - Çalış Plajı Köçek Mustafa Caddesi kıyısındaki sazlık alandaki yangın, öğle saatlerinde çıktı. Yangına Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı 1 arazöz ile Fethiye Belediyesi'ne ait 2 itfaiye aracı ile müdahale edildi.

Bataklık bölgeye girmekte zorlanan itfaiye ekipleri, alevlerin yayılmaması için sazlık alan çevresinde önlem aldı. Yangın sırasında sazlıktaki yabani kuşlar, bölgeden uzaklaştı.

İtfaiye ekipleri, bataklığın kıyı kesimlerine ulaşan alevlere müdahale ederken, sazlık alan kül olduktan sonra yangın kontrol altına alınabildi.
20 dekar alan, içerisinde barındırdığı yaban hayatıyla birlikte kül olduğu yangının çıkış nedenine ilişkin soruşturma başlatıldı.

Yangının çöp yakmak isteyenler tarafından çıkarıldığı olasılığı üzerinde duruluyor.

DHA - Ergün TOS


  ETİKETLER:

  Fethiye

  ,

  Soruşturma

  ,

  orman

  ,

  müdahale

  http://www.radikal.com.tr/113049611304961

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Düzenek - düş-ün bulur-sun

  İyi, şimdi malum çevrelere özelleştirirler, sonra da babalarının malı gibi Araplara satıp köşe dönerler. Alıştılar bu yolla zengin olmaya, yakar yakar satarlar. Aldıkları parayla da yabancı ülkelere seks turizmine giderler. Paraları kaptırıp geri gelirler Sonra aynı şeyleri yapmaya devam ederler. Düzen olmaktan çıkıp düzenek haline gelmiş.Kim hesap soracak ki ?..