Kuşadası 3 bin eşcinseli ağırlıyor

Kuşadası, geçen yıl ilçeye sokulmaması uluslararası skandala yol açan eşcinsel turistleri...

KUŞADASI - Kuşadası, geçen yıl ilçeye sokulmaması uluslararası skandala yol açan eşcinsel turistleri, bu yıl davul-zurnalı törenle karşılayacak. Bu yaz Kuşadası'na gelecek üç gemi dolusu gay ve lezbiyenin, ilçeye 1.5 milyon dolar döviz bırakması bekleniyor.
İlçeye geçen yıl İsrail 'den 'Olympie Vuyager' gemisiyle gelen 800 gay'in ilçede dolaşması, çarşıda alışveriş yapması engellenmiş, apar topar gemiye doldurulup limandan uzaklaştırılmıştı. Uluslararası skandala yol açan olayın ardından İçişleri Bakanlığı tüm valiliklere genelge göndererek,
eşcinsellerin Türkiye 'ye girişini engelleyen
genelgenin kaldırıldığını açıklamıştı.
Özür ve davet
Yasak kalkınca seyahat acenteleri ABD'deki eşcinsel kulüplerine yazı gönderip özür diledi ve Türkiye'ye gelirlerse en iyi şekilde ağırlanacaklarını bildirdi.
Bu yıl merkezi Kaliforniya'da bulunan RCB adlı gay kulübüyle Florida'daki Olivia adlı lezbiyen kulübü, Kuşadası, Efes ve Meryemana turu düzenledi. Haziran, temmuz ve eylüldeki turlar için üç gemide rezervasyon yapıldı. Haziran ve eylülde toplam 1600 gay, temmuzda da 400 lezbiyen uçakla Yunanistan'ın başkenti Atina'ya gelecek, oradan da gemilerle Ege adalarını dolaştıktan sonra Kuşadası'na demir atacak. Acente temsilcileri, evlilik törenleri için de hazırlanıyor.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Döviz

  ,

  İsrail

  ,

  Türkiye

  ,

  Yunanistan

  ,

  Ege