Kuşhan'a göre, Dila'nın katili anne ve babası!

Kuşhan'a göre, Dila'nın katili anne ve babası!
Kuşhan'a göre, Dila'nın katili anne ve babası!

Zayıflama kliniğinde 44 günde 15 kilo veren Dila, kalpten ölmüştü.

İSTANBUL - Muzaffer Kuşhan, iki yıl önce sağlık merkezinde ölen 19 yaşındaki Dila Kurt’un anne ile babasının boşanması yüzünden tetiklenen kalp krizi sonucunda öldüğünü; boşanan anne ve babanın kızlarının ölümüne sebebiyet verdiğini iddia etti. Kuşhan açılan davayı da “Bu ölümden faydalanıp zenginleşmek istiyorlar” diye yorumladı.
Kuşhan’ın zayıflama kliniğinde ölen Dila Kurt’un ailesinin açtığı tazminat davası dün Beykoz Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Kuşhan’ın avukatı dosyaya bir dilekçe sundu. Dilekçede, Kuşhan’ın önerdiği ‘Magnesie Calsinee’ adlı ilacı sınırsız tüketmesi sonucu öldüğünün öne sürüldüğünü ancak Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporun bunu yalanladığını savundu.
Dilekçede, rapora göre, Kurt’un vücudunda hiçbir ilaç ve toksine rastlanmadığı, Kurt’un daha önce geçirdiği kalp krizine ait bulgular saptandığı ve kronik kalp hastası olduğu belirtildi.
Ayrıca dilekçede, Kurt’un kalp krizi geçirmesinin gerçek nedeninin anne ve babasının boşanmış olduğu yönündeki iddialara yer verildi. Boşanma haberinin Kurt’un kronik kalp rahatsızlığını tetiklediği öne sürülen dilekçede, ‘anne ve babanın evlatlarının ölümüne neden olduğu’ savunuldu. Ayrıca bu ölümden faydalanmak isteyen ailenin fahiş miktarda tazminat isteyerek zenginleşmek istedikleri ileri sürüldü.
Adli Tıp Kurumu’nun 13 ay sonra hazırladığı otopsi sonucunda Kurt’un 44 günde 15 kilo zayıfladığı, kızdaki kronik kalp damar hastalığının hızlı kilo vermesiyle aktif hale geçtiği belirtilmişti. Kurt’un kliniğe yatarken tiroid fonksiyonları dışında herhangi bir sağlık tetkikin yapılmadığı anlatılmıştı. Raporda, uzmanlar fizyolojik kilo verme hızının ayda iki-dört kilo olması gerektiğini vurgulamıştı. (Radikal)