Kuşhan'ın kliniginde ölen Dila'nın Ölüm nedeni hala bilinmiyor

Kilo verebilmek için bulunduğu Muzaffer Kuşhan kliniğinde hayatını kaybeden Dila Kurt'un dün ölüm yıldönümüydü. Ancak Adli Tıp raporu çıkmadığı için ceza davasının halen açılamaması ailesini yıktıÜnlü Doktor Muzaffer Kuşhan'ın İstanbul Polonezköy'deki kliniğinde geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden 19 yaşındaki Dila Kurt'un dün ölüm yıldönümüydü. Ailesi, Çamlıca'daki evlerinde genç kız için mevlit okuttu.
Kilo vermek için yattığı klinikte hayatını kaybeden genç kızın ailesi halen dava açılamamasının sıkıntısını yaşıyor. Kuşhan hakkında ceza davası açılabilmesi için gerekli olan ve kesin ölüm nedeni ortaya çıkaracak olan Adli Tıp Kurumu raporu aradan bir yıl geçmesine rağmen halen hazırlanmadı.
Mimar Sinan Üniversitesi öğrencisi olan Dila'nın ölümünün ardından Kuşhan'a ait tesis kapatılırken, savcılık soruşturma başlatmıştı. Kurt Ailesi'nin avukatı Kaan Oral, Dr. Kuşhan ve Sağlık Bakanlığı aleyhine maddi manevi tazminat davası açtıklarını söyledi.

Anne Şule Kurt, Adli Tıp raporunun bir yıldır hazırlanamamasına isyan ederek 'Benim oradan çıkacak rapora da artık güvenim kalmadı. Bir yıldır çıkmayan bir rapor için mi kızıma otopsi yapıldı. Kızımın öldüğü güne fatura kesip bavuluna konulmuş. Bu nasıl bir insanlıktır. Kızımın girişte doldurduğu formda tiroid rahatsızlığı olduğu, kullandığı ilaçları yazmış olmasına rağmen sonradan apar topar doldurulan belgede 'herhangi bir hastalık belirtilmemiş' ibaresi yazılmış” diye konuştu.