Kusur otobüs şoföründe

Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Altunket beldesinde İran plakalı TIR ile Can Iğdır Seyahat'a ait otobüsün çarpışması sonucu ölenlerin sayısı 26'dan 27'ye çıktı.

ERZİNCAN - Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Altunket beldesinde İran plakalı TIR ile Can Iğdır Seyahat'a ait otobüsün çarpışması sonucu ölenlerin sayısı 26'dan 27'ye çıktı. Kazada hayatını kaybeden Can Iğdır firmasına ait otobüsün şoförü Erol Düzel şerit ihlalinden dolayı yüzde 80 kusurlu bulundu.
Perşembe günü Erzincan-Erzurum karayolunda meydana gelen kazada Iğdır'dan Ankara yönüne gitmekte olan Can Iğdır firmasına ait Erol Düzel yönetimindeki yol-cu otobüsü İran plakalı bir TIR ile çarpışmıştı. Sebahattin Özden'in kullandığı minibüs de TIR'a arkadan çarpmıştı. Kazada 26 kişi ha-yatını kaybetmişti. Erzurum Atatürk Üniversitesi Aziziye Araştırma Hastanesi'nde tedavi görmekte olan yaralılardan Volkan Çakmak da dün tüm çabalara rağmen kurtarılamadı ve ölü sayısı 27'ye çıktı.
Araçların asfalt üzerindeki izlerinden hareket eden Bölge Trafik Şube Müdürlüğü uzmanları, şerit ihlali yapan otobüsün şoförü Erol Düzel'i yüzde 80 oranında suçlu buldu. İran plakalı TIR'ın henüz kimliği belirlenemeyen sürücüsü, suçsuz bulunurken TIR'ı çok yakından izlediği için kazaya karışan minibüs sürücüsü Sebahattin Özden'in ise yüzde 20 kusurlu olduğuna kanaat getirildi.