Kutlamada trajik son

Maşukiye beldesindeki bir restoranda önceki gün Anneler Günü kutlaması yapan öğretmen ve veliler, dönüş yolunda kaza geçirdi.

İZMİT - Maşukiye beldesindeki bir restoranda önceki gün Anneler Günü kutlaması yapan öğretmen ve veliler, dönüş yolunda kaza geçirdi. Kırmızı ışıkta durmayan bir minibüsün çarptığı otomobilin sürücüsü 27 yaşındaki İngilizce öğretmeni Busem Uzguç ile bir öğretmenin kızı olan 4 yaşındaki Zeynep Can öldü.
Anneler Günü'nü bir gün önceden kutlamaya karar veren Seymen Eğitim Kurumu'nun veli ve öğretmenlerinden 80 kişilik grup, cumartesi günü Maşukiye beldesindeki Vadi Restoran adlı balık lokantasına gitti.
Öğretmen ve veliler, saat 14.00'te buluştukları restoranda akşama kadar yemek yedi ve eğlendi. Ertesi gün İzmit'e dönmek için yola çıkan gruptan, aynı zamanda mezun olduğu Seymen Eğitim Kurumu'nda İngilizce öğretmenliği yapan Busem Uzguç yönetimindeki özel otomobile, Sapanca Yolu'nu D-100 karayolluna bağlayan kavşakta kırmızı ışıkta durmayan Remzi Sencer yönetimindeki minibüs çarptı. Minibüsün, sol tarafını bıçak gibi biçtiği otomobilin sürücüsü Busem Uzguç ile otomobilde bulunan aynı okul öğretmenlerinden İlknur Güven Can, 4 yaşındaki kızı Zeynep Can ve annesi Şükrüye Güven yaralandı. İzmit Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Uzguç ile Zeynep kurtarılamadı. Olay İzmit'teki eğitim camiasını yasa boğdu, cenaze töreninde ise öğretmen ve öğrenciler baygınlık geçirdi.