Kuyudan çocuğu çıkarmak isterken yaşamlarını yitirdiler

Su motorunu durdurmak için 15 metrelik kuyuya inen 13 yaşındaki çocuğun bayılmasıyla başlayan olaylar zinciri sonucu iki kişi öldü.
Aydın'ın Bozdoğan ilçesine bağlı Alhisar Köyü'ndeki tarlasını sulamak için yaklaşık...

AYDIN - Su motorunu durdurmak için 15 metrelik kuyuya inen 13 yaşındaki çocuğun bayılmasıyla başlayan olaylar zinciri sonucu iki kişi öldü.
Aydın'ın Bozdoğan ilçesine bağlı Alhisar Köyü'ndeki tarlasını sulamak için yaklaşık 15 metrelik bir kuyuya su motorunu indiren 34 yaşındaki Alim Ermiş işini bitirdikten bir süre sonra akrabası olan 13 yaşındaki Yusuf Ermiş'ten motoru durdurmasını istedi.
Köylülerden yardım istedi
Alim Ermiş, uzun süre kuyudan çıkmayan Yusuf Ermiş'e bakmak için kuyuya indiğinde, küçük yaştaki çocuğu baygın vaziyette buldu.
Çevredeki köylülerden yardım isteyen Alim Ermiş, yeniden kuyuya girdikten sonra Şahin Aktaş, Hasan Ermiş ve 18 yaşındaki Özcan Erdem de kuyuya geldi. İple bağladıkları Yusuf Ermiş'i kuyudan çıkarmaya çalışırken dengesini kaybeden Alim Ermiş ve Özcan Erdem kuyuya düştü.
Olay yerinde öldüler
Alim Ermiş ve Özcan Erdem olay yerinde öldü. Nazilli ve Bozdoğan Belediyesi itfaiye ekiplerinin yardımıyla kuyudan çıkarılan Yusuf Ermiş, Şahin Aktaş ve Hasan Ermiş Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu üç kişinin zehirlendiği öğrenildi.