Kuzenlerin maç kavgası: Beş ölü

Viranşehir ilçesinde sokak arasında oynanan futbol maçında kuzenler arasında başlayan tartışma silahlı ve bıçaklı kavgaya dönüştü,beş kişi öldü, yedi kişi yaralandı.

ŞANLIURFA - Viranşehir ilçesinde sokak arasında oynanan futbol maçında kuzenler arasında başlayan tartışma silahlı ve bıçaklı kavgaya dönüştü,beş kişi öldü, yedi kişi yaralandı.
Hürriyet Mahallesi'nde önceki gün sokakta çocukların oynadığı futbol maçında amca çocukları arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine araya giren çocukların babaları Mahmut Orhan ile kardeşi Ahmet Orhan karakolluk oldu. Polis merkezinde barıştırılan iki kardeş evlerine gönderildi. Ancak dün amca çocukları arasında aynı nedenle yeniden tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede alevlenince taraflar birbirlerine girdi. Bıçak ve silahların kullanıldığı kavgada Ahmet Orhan, oğulları Eyyüp Orhan ve Abdulkadir Orhan, yeğenleri Mustafa Orhan ve İbrahim Halil Orhan hayatını kaybetti. Sedat, Mustafa, Hüseyin, Sedat ve Halil Orhan'la okuldan çıkıp yürüyerek evlerine giden Bircan Dilveren ve Halil Karayük de açılan ateş sırasında seken kurşunlardan yaralandı. Yaralanan yedi kişi Viranşehir Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. 10 kişiyi gözaltına alan polis, ilçede yeni bir olay çıkmaması için geniş önlem aldı. İlçeye, Şanlıurfa'dan takviye çevik kuvvet gönderildi.