Kuzey Irak'taki PKK hedeflerine hava operasyonu

Kuzey Irak'taki PKK hedeflerine hava operasyonu
Kuzey Irak'taki PKK hedeflerine hava operasyonu
Kuzey Irak'taki PKK hedefleri savaş jetleri tarafından vuruldu.

RADİKAL- PKK 'ya yönelik yeni hava operasyonu... TSK'ya ait savaş uçakları Kuzey Irak’ta PKK kamplarına yönelik bir kez daha hava operasyonu düzenledi.  Diyarbakır 'daki 8'inci Ana Jet Üssü'nden kalkan F-16'lar, Kuzey Irak'taki hedefleri vurdu. 

Geçen cuma günü başlayıp, cumartesi günü öğleden sonraya kadar süren operasyona 75 savaş uçağı katılırken, bu akşamki harekata katılım sayısı daha az oldu. F-16'ların, Kuzey Irak'ta PKK'nın Hakurk kampını vurduğu belirtiliyor. Uçakların daha sonraki hedefleri Haftanin’deki kamplar oldu. 

Türk jetleri PKK ve IŞİD hedeflerini vurdu


YÜKSEKOVA VE ŞEMDİNLİ'DE HAVA HAREKETLİLİĞİ

Hakkari'nin Yüksekova ve Şemdinli İlçelerinde hava hareketliliği yaşanıyor. Hava hareketliliği saat 20.30 sıralarında başladı. Şırnak tarafından gelen savaş uçakları Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nden geçerek Dağlıca Bölgesine gitti. Burada alçak uçuş yapan uçakların seslerinin Yüksekova İlçe merkezinden de duyulduğu belirtildi.

Beyaz Saray: Türkiye'nin kendini savunma hakkına saygı duyuyoruz


Öte yandan aynı saatlerde Hakkari'nin Kuzey Irak'a sıfır noktasında bulunan Şemdinli İlçesi'nde de uçak sesleri duyuldu. Yoğun uçak seslerinin ardından sınır bölgesinden de bombalama seslerinin geldiği bu seslerin ilçe merkezinden de yoğun bir şekilde duyulduğu belirtildi. Uçak hareketliliği hala sürüyor.

Başbakanlık'tan Kandil ve IŞİD açıklaması