Kuzey Irak'taki PKK kampları bombalandı

Kuzey Irak'taki PKK kampları bombalandı
Kuzey Irak'taki PKK kampları bombalandı
Irak'ın kuzeyinde bulunan PKK'nın Kandil, Zap ve Basyan kamplarına İHA'ların verdiği istihbarat doğrultusunda hava operasyonu düzenlendi.

DİYARBAKIR – TSK, insansız hava araçlarının Irak’ın kuzeyinde yaptıkları gözlem uçuşlarından, PKK ’lıların daha önceden bombalanmış bazı bölgelere yeniden yerleşmek istediği istihbaratını aldı.

Hareketli PKK’lı grupların tespit edilmesi üzerine Diyarbakır’daki 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’ndan 8 uçak bugün saat 11.00’den itibaren bölgeye gönderildi.

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nden sınırı geçerek Irak’ın kuzeyine giden F-16 savaş uçakları daha önceden tespit edilmiş bölgeleri bombaladı.

8 savaş uçağının katıldığı operasyonda PKK’nın komuta merkezinin bulunduğu Kandil ve Zap ile Basyan bölgesindeki kampının vurulduğu belirtildi.

Hava operasyonu yaklaşık 2 saat sürerken, operasyona katılan 181 ve 182’nci Filo Komutanlığı’na bağlı savaş uçaklarının operasyondan sonra saat 13.00 sıralarında başarılı bir şekilde üslerine döndüğünü belirtti.

DHA - Felat BOZARSLAN


  ETİKETLER:

  TSK

  ,

  PKK

  ,

  Irak

  ,

  Diyarbakır

  ,

  HAKKARİ

  ,

  Kandil

  ,

  F-16

  ,

  Bugün

  ,

  Hava

  ,

  gözlem

  http://www.radikal.com.tr/112106311210632

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cilve gözü patlaması pkk ya mı mal ediliyor - semi ekrem

  Bu hava taaruzunun neden yapıldıgını bilmiyoruz ama durduk yere de yapılmayacagını bildigimizden tsk dan gelecek bilginin aslı rutin bir durumdan dolayı yapılmıştır oysa bu saldırının suriyenin muhaberat istihbaratının elinin oldugu malum bu yüzden devletin israil gibi bir gücü olsa idi hükümet olarak suriyeye bunun bedelini hava saldırısı ile ödetirdi ama bizim hamasetimiz sözlerle asılı kalıyor icraat sıfır bu yüzden hırsımızı pkk dan alabiliyoruz bu da süreci tıkamaya yönelik bir pravakosyondur.

  Devam - Gılgameş

  Terörle mücadeleye devam. Kürt Sorunu'nu çözmeye devam. Devam da devam. Nereye kadar? Bizim istediğimiz devam değil. Biz Brezilya dizisi istemiyoruz. Biz sonu iyi biten kaliteli bir film izlemek istiyoruz. Bunu sağlamak zorundasınız. Yoksa sonu sizin için kötü biten bir film çekilir.