Kuzeyde yağış güneyde sıcak

Hafta sonu yurdun kuzey kesimleri yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Yağışlı hava özellikle batı ve kuzey kesimlerde etkili olacak. Hava ve deniz suyu sıcaklıkları ise güneye doğru artacak.

İSTANBUL - Hafta sonu yurdun kuzey kesimleri yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Yağışlı hava özellikle batı ve kuzey kesimlerde etkili olacak. Hava ve deniz suyu sıcaklıkları ise güneye doğru artacak.
Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre bugün Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde sağanak beklenirken, diğer bölgelerde parçalı ve az bulutlu bir hava etkili olacak. Yarın ise yeni bir yağışlı hava yurdun kuzey ve batı kesimlerini etkisi altına alacak. Yağışlı havanın Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Ege' nin büyük bölümünde etkili olması bekleniyor. Diğer bölgelerde ise parçalı ve az bulutlu bir hava hâkim olacak.
Pazar günü Karadeniz, Marmara ile Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde yağışlı, diğer bölgelerde parçalı ve az bulutlu bir hava olacak. Sıcaklıklar kuzeyde mevsim normallerinde, güneyde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.
Deniz suyu sıcaklıkları
Deniz suyu sıcaklıkları ise Karadeniz'de 15-18 santigrat derece, Marmara'da 17 santigrat derece, Ege'de 20- 21, Akdeniz'da ise 21-23 santigrat derece civarında olacak.