KYK yurt başvurularında son gün bugün!

KYK yurt başvurularında son gün bugün!
KYK yurt başvurularında son gün bugün!
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait yurtlarda barınmak isteyen üniversite öğrencileri için başvuru süresi bugün sona eriyor.

Üniversite sonuçlarının açıklanıp yerleştirme işlemlerinin sona ermesinden sonra Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuruları başladı. Yurt başvuruları bugün saat 23.59’da sona eriyor. İnternet üzerinden alınacak başvurulardan ilk kez üniversite kazanan öğrencilerle ara sınıflarda okuyan öğrencilerin yararlanabileceği belirtildi. Öğrenciler son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

Yurt başvururlarınızı https://kyknet.gsb.gov.tr/  linkinden yapabilirsiniz.

Başvuru yapan bütün adayların durumları, 11 devlet kurumundan alınan bilgiler doğrultusunda değerlendiriliyor. Örgün öğretime kaydı olmayan öğrenciler, kurum veya diğer resmi kuruluşların yurtlarından “Süresiz çıkarma cezası“ almış olanlar, toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığı veya bulaşıcı hastalığı olan öğrenciler, ailesinin ikametgâhı okulun bulunduğu belediye sınırları içerisinde bulunanlar ve ücretle sürekli bir işte çalışan veya sürekli geliri olan öğrencilerin yurt başvuruları değerlendirilmiyor.


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  Kredi

  ,

  ruh

  ,

  kurum

  ,

  Resmi