Lavrion Kampı'nda 13 kişi yaşıyor

Lavrion Kampı'nda 13 kişi yaşıyor
Lavrion Kampı'nda 13 kişi yaşıyor
Lavrion Kampı'na ilişkin bir haber yayınlayan Zaman gazetesi içerdeki ortama ve günlük hayata ilişkin ayrıntılarla ilgili bilgi verirken, kampın halen faaliyette olduğunu duyurdu.

Radikal.com.tr - Yunanistan'daki Lavrion mülteci kampının son durumu bugün Zaman gazetesinde manşet haber olarak işlendi. Son olarak ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinde yaşanan canlı bomba saldırısını düzenleyen Ecevit Şanlı’nın "eğitim aldığı yer olarak" gündeme geldiği belirtilen Lavrion kampına ilişkin haberde kampın "yasa dışı örgüt üyelerini barındırmayı sürdürdüğü", "Burada çoğunlukla deşifre olmuş militanların siyasi eğitim aldığı", "Kamp binasının her katında ayrı bir örgütün tabelası bulunduğu" belirtilerek, Lavrion’un deşifre olmasından dolayı illegal örgütlerin Karafaki kampını üs edindiği öne sürüldü.

 

 


Burak Kılıç ve Fazlı Mert imzalı haberde, 'aktif olatak kullanıldığı belirtilen kampta 13 'örgüt militanı' bulunduğu söylenirken, yıllardır PKK, MLKP ve DHKP-C gibi sol örgütlerin "Avrupa’ya giriş kapısı olduğu" belirtilen kampın girişinde, ‘Birleşmiş Milletler Lavrion Kampı’ tabelası ile BM ve Kızılhaç bayraklarının dikkat çektiği, kapının hemen üzerinde ise Öcalan fotoğraflı PKK bayrağı sallandığı belirtiliyor. Haberde ayrıca, kampın, limanın hemen arkasında kaldığı ve büyük bir avlunun çevresindeki iki büyük binadan oluştuğu, diğer mülteci kamplarının aksine kampın girişinde Yunan polisi bulunmadığı, giriş çıkışı da kampta kalanların kontrol ettiği belirtiliyor. Haberde kampta kalanların eylemlerine ilişkin olarak da çeşitli iddialar dile getiriliyor.

 


  http://www.radikal.com.tr/113278511327858

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ibretnümaya "körle yatan şaşı kalkar" - Efendisiz65

  geyik niyetine olsun sayın okur. şimdi pkk 30 yıllık bi "terör örgütü" ya senin devletin de 100 700 yıllık (osmanlıyı da katarsak) bi devlet. bunca yıllık geçmişe rağmen askeri sanayin en fazla montajdan öteye geçemiyorsa bırak pkk sempatizanları kendilerine öyle yazsınlar ne olcak ki:)

  Panzehir - Efendisiz65

  öcalan o ülkeden o ülkeye gezdi karşılığında kıbrısı verdiniz. abd abiniz size teslim etti çok istediğiniz halde idamını bile gerçekleştiremediniz. politika geliştirmekle politikana yön verilmesi başkadır zehir. elbette büyük ülkeler politika geliştirir başka ülkelerle hesap kitap yapar. ama iki gün önce canciğer dediğin adama üçüncü gün sırf ağabeyin istedi diye silah çekersen ona politika geliştirmek denmez ortadoğunun abd karakolu denir. siyasetten anlamazsın ekonomiden hiç anlamıorsun ama! ülkenin ekonomik gidişatı kepenk kapama eylemleriyle dibe vurmaz! sen git büyük holdinglere peşkeş çekilen bu ülkenin değerlerinin hesabını sor sonra kepenk kapatma eylemcilerine karış. üç kepen kapama eyleminin verdiği zarar senin dış sermayeye satılan suyunun hem ekonomik hem ekolojik zararın milyonda biri bile değil. dedelerimize gelince.. dedelerine güvenen dedem rus cephesinde savaştı sonra senin deden ingilizlerle anlaşıp dedemin ülkesini 4e böldü dedem içinde idam fermanı çıkardı. anlatmıştır bana senin dedenin dostluğunu hiç merak etme...

  PKK İmal Eder - ibretnüma

  PKK elindeki silahları zaten imal eder canım. Japon malı tesisleri kendi lojistik şirketleriyle Japonya'daki Hindistan'daki Kürtlerle getirir. Kelşnikof zaten Kuzey Irak menşehli bir silahtır.

  biz biliriz yerimizi. - kuvi

  biz sahiden biliriz yerimizi biz doğuluyuz.ama sahiden doğulu.bazı modern anlayışlar gibi avrupanın doğusunda olmanıza rağmen ısrarla batılı avrupalı olmaya çalışmıyoruz.ne kadr iş birliğinde bulunursan bulun abd fransa almanya ingiltere seni doğulu biliyor.şimdi ben şunu anlamadım yok efendim fransa da almanyada bile amerikan üstleri varmışçiş mi bu yani söylediğin devletler katliam yapmakta en önde giderken her halde bu ülkeninde zihniyetini nerden aldığını itiraf ediyorsun.kusura kalma ama bu zihniyet yalnızca kan akıtır bunada pan zehir der.tıpkı hayata dönüş operasyonlarında oldupu gibi hayatı yudum yudum zehirler.

  Resim OYUNCAK olmuşları net anlatıyor - PAN-ZEHİR

  Resim her şeyi anlatıyor Öcalan'ı o ülkeden bu ülkeye gezdirdiler en sonunda paket yapıp oyuncak gibi verdiler.Bu ülkenin gücünü sen bilmezsin KUVI, EFENDISIZ, dedeleriniz daha iyi bilir. Ekonomiden anladığını sanıp milli gelir hesabı yapacağınıza git de biraz her gün zorla kepenk kapatanların hesabını yap. Senin başbakanın ABD'den icazet alıyor demek kadar komik bir laf yok heralde; dünyanın süper gücü ABD, bunu da kabullenp oyunu kuralına göre oynayabilmek önemli. Japonya,Almanya , Fransa da bile Amerikan üstleri var.Gerillacılık oynamaya benzemez , paketleyiverirler mazallah....

  evet bitiremedi devlet - kuvi

  pkk mi oyuncak oldu, hiç sanmam.bu ülke kendi coğrafyanızda yaşayan insanların üstüne abd rusya israil yapımı bombalar atarken nasılda hala pkk için bu söylenir. tabi bulandırılmış zihinler ezbere söylemler.vatan da millette sakarya.önce kendi içinizdeki katilleri bulun.onlar size kimin oyuncak olduğunu anlatırlar.

  panzehir - Efendisiz65

  üfürme? o kucak açanlar türkiyeye kucak açtı. istiyorlarsa o bayrağı indirsin o ülkedekiler. bi kez yaptılar öcalanı size teslim ettiler. kim kime kucak açmış gösterdi tarih bize. abd sizin ağabeyiniz okur. ayrıca öyle bir ülkeden bahsetmişsin, yok türkiyeyi zayıf düşürmek için falan! yahu okur siz bu ülkeyi ne zannediyorsunuz alahınızı severseniz? zaten zayıf bi ülkesin. başbakanın cumhurbaşkanın patronlardan icazet almadan adım atamıyor neyin gücünden sözediyorsun aha yaz buraya! anca o yıllardır sizin damalranızına pompalanmış ajitasyodan başka nedir bu ülkenin büyüklüğü? ekonomisi iki spekülasyona bakar be. türkiyeyi zayıf düşürmekmiş, gören okuyan kişi başına düşen milli gelir 20 bin euronun üzerinde. acımızdan ölüyoruz ülke olarak. ekonomin mozambikle yarışıyor sen büyüklükten sözediyon. ayranı yok içmeye tahtırevan kemküm