Lavrion Kampı'nda 13 kişi yaşıyor

Lavrion Kampı'nda 13 kişi yaşıyor
Lavrion Kampı'nda 13 kişi yaşıyor
Lavrion Kampı'na ilişkin bir haber yayınlayan Zaman gazetesi içerdeki ortama ve günlük hayata ilişkin ayrıntılarla ilgili bilgi verirken, kampın halen faaliyette olduğunu duyurdu.

Radikal.com.tr - Yunanistan'daki Lavrion mülteci kampının son durumu bugün Zaman gazetesinde manşet haber olarak işlendi. Son olarak ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinde yaşanan canlı bomba saldırısını düzenleyen Ecevit Şanlı’nın "eğitim aldığı yer olarak" gündeme geldiği belirtilen Lavrion kampına ilişkin haberde kampın "yasa dışı örgüt üyelerini barındırmayı sürdürdüğü", "Burada çoğunlukla deşifre olmuş militanların siyasi eğitim aldığı", "Kamp binasının her katında ayrı bir örgütün tabelası bulunduğu" belirtilerek, Lavrion’un deşifre olmasından dolayı illegal örgütlerin Karafaki kampını üs edindiği öne sürüldü.

 

 


Burak Kılıç ve Fazlı Mert imzalı haberde, 'aktif olatak kullanıldığı belirtilen kampta 13 'örgüt militanı' bulunduğu söylenirken, yıllardır PKK, MLKP ve DHKP-C gibi sol örgütlerin "Avrupa’ya giriş kapısı olduğu" belirtilen kampın girişinde, ‘Birleşmiş Milletler Lavrion Kampı’ tabelası ile BM ve Kızılhaç bayraklarının dikkat çektiği, kapının hemen üzerinde ise Öcalan fotoğraflı PKK bayrağı sallandığı belirtiliyor. Haberde ayrıca, kampın, limanın hemen arkasında kaldığı ve büyük bir avlunun çevresindeki iki büyük binadan oluştuğu, diğer mülteci kamplarının aksine kampın girişinde Yunan polisi bulunmadığı, giriş çıkışı da kampta kalanların kontrol ettiği belirtiliyor. Haberde kampta kalanların eylemlerine ilişkin olarak da çeşitli iddialar dile getiriliyor.