Laz Marks gözaltına alındı!

Laz Marks gözaltına alındı!
Laz Marks gözaltına alındı!
Haldun Akçıksözlü, stand up oyununda dönemin Başbakan'ı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla Yargıtay tarafından kesinleşen 6 bin TL para cezasını ödemediği gerekçesiyle gözaltına alındı

RADİKAL - Politik stand up Laz Marks’ı sahneleyen Haldun Akçıksözlü, stand up oyununda dönemin Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan ’a hakaret ettiği iddiasıyla Yargıtay tarafından kesinleşen 6 bin TL para cezasını ödemediği gerekçesiyle gözaltına alındı. Milliyet'in haberine göre, tiyatro gösterimi için Almanya’ya giderken havaalanında gözaltına alınan Açıksözlü, Bakırköy Adliyesi’ne getirildi. Açıksözlü, cezasının kesinleştiğinden haberi olmadığını belirterek, herhangi bir tebligatın yapılmadığını söyledi.

Leman Kültür ve Canşenliği Oyuncularının ortak yapımı olarak bir yıldır sergilediği "Laz Marks" adlı oyunu nedeniyle oyunun yönetmeni ve oyuncusu Haldun Açıksözlü hakkında "Başbakan’a hakaret" iddiasıyla 2011 yılında dava açılmıştı. Erdoğan'ın avukatının da müdahil olduğu Çorum'daki davada Açıksözlü’ye 6 bin lira para cezası verilmişti. Ceza, Yargıtay tarafından onanmıştı.