@omererbil

Lemi Bilgin görevden alındı

Lemi Bilgin görevden alındı
Lemi Bilgin görevden alındı
Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin'in başını gazetelere verdiği ilan yedi
Haber: ÖMER ERBİL / Arşivi

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin bugün görevden alındı. Bilgin’e görevden alındığı tebliğ edildi ama kendisi imza atmadı. Yerine DT Rejisörü Mustafa Kutlu getirildi. Bilgin’in apar topar görevden alınmasının sebebi olarak ise önceki gün gazetelerde DT’nin bir yılını değerlendiren gazete ilanları olduğu, Bakan Ömer Çelik’ten izinsiz olarak verilen ilana tepki olarak Bilgin’in alındığı belirtiliyor.

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç tarafından görevden alınmış ve yerine Mine Acar getirilmişti. Bilgin daha sonra mahkeme kararıyla yeniden görevine geri dönmüştü. Ertuğrul Günay döneminde görevinin başında kalan Bilgin’in son tiyatroların kapatılması yönündeki yasa hazırlığına da tepki gösterdiği biliniyordu.


  http://www.radikal.com.tr/113581911358191

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Daha karpuz kesecektik! - ozturk71

  Devlet Tiyatroları gibi eşsiz bir kurumu kapattırma noktasına getiren koltuk sevdalısı bir genel müdür.... O koltuklarda sonsuza değin oturacağını sanan, kendisini "işiği alnında ilk hisseden sanan" sanatçımsı kişi. Tiyatroya ve Devlet Tiyatroları'na verdiğin zarar tarihe geçmiştir. Her hükumete yaranarak, her hükumete yanaşarak bugüne kadar ayakta kalmayı başardın ama gel gör ki çekirge iki kez sıçrar. Tehditlerle, rüşvetlerle, yemlemelerle tiyatro yönettin! Tüm tek adamların başına gelendir senin başına gelen.