Leopardan sonra vaşak da öldürdüler

Leopardan sonra vaşak da öldürdüler
Leopardan sonra vaşak da öldürdüler
Burdur'un Gölhisar ilçesinde orman muhafaza memurları, koruma kontrol faaliyetleri sırasında orman yolu kenarında ölü halde bir vaşak buldu

Diyarbakır ’da bir leoparın öldürülmesinin ardından Burdur’da da silahla vurulmuş bir vaşak bulundu.

Gölhisar ilçesinde orman muhafaza memurları, koruma kontrol faaliyetleri sırasında orman yolu kenarında ölü halde bir vaşak buldu. Bölgedeki bir orman deposuna getirilen vaşak, Orman ve Su İşleri 6. Bölge Müdürlüğü Burdur Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından depodan alınarak incelendi. Yapılan incelemede, vaşağın ergin bir dişi olduğu, sağ ön ayağında kanamaların ve yaralanma bulunduğu tespit edildi.

Daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine götürülerek otopsisi yaptırılan vaşağın av tüfeğiyle vurularak telef edildiği anlaşıldı. Vaşaktan DNA analizi için karaciğer, dalak, kulak ve kas örnekleri alınarak TÜBİTAK 'a gönderildi. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/116085911608593

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yazik - aliselvi

  Diyarbakirdakine üzüntümüz gecmeden simdide bu olay. Hadi diyorbakirdaki saldiri sonucu öldürülmüstü peki ya bu?

  BARBARLAR - palenke

  Moralim sabahtan beri bu haber yüzünden acaip bozuk,vurani elime gecirsem ona ne yapacagimin garantisini veremem.Anlamasi zor nasil kiyabilir insanim diyen bir kisi böyle güzelim bir Hayvana,beneklerine,rengine bakin güzellik haykiriyor cevreye.

  DOGAMIZ VE HAYVANLARIMIZ ! - palenke

  Hayvanin güzelligine bakin,nasil kiyarlar böylesi güzel Vasaklara,güc yada zevk gösterisimidir su Barbar insanlarin yaptigi,LANET OLSUN bÖYLE GÜZEL VE MASUM BIR HAYVANA KIYANA!Öldürülen Vasak Dogadaki görevini yerine getirirken onu öldüren Katil bu dünyada asalak olarak hayvan öldürerek yasiyor olmali.