Lessi varsa Karabaş da var

Devrek'te pikniğe giden Kızılkaya ve Bıyıklı ailelerinin 2.5 ve 3 yaşındaki kızları kayboldu.

ZONGULDAK - Devrek'te pikniğe giden Kızılkaya ve Bıyıklı ailelerinin 2.5 ve 3 yaşındaki kızları kayboldu. Kaçırıldıkları sanılan çocuklar, aradan 27 saat sonra tam umutların kesildiği sırada, çoban köpekleri tarafından bulundu.
Dirgine Orman Bölge Şefi Sabri Kızılkaya ve Aksu Orman İşletmesi Şefi Şaban Bıyıklı aileleriyle birlikte pazar günü Akçabey Köyü'ne pikniğe gitti. 2.5 yaşındaki Sena Kızılkaya ve 3 yaşındaki Rümeysa Bıyıklı piknik alanında oyun oynarken, büyükler yüz metre ilerideki çeşmeye su almaya gitti. Anne ve babalar döndüklerinde çocukları bıraktıkları yerde bulamadı. Aileler, sonuç alamayınca Orman Bölge Müdürlüğü ve jandarmaya haber verdi.
Yaklaşık bin kişinin katıldığı ve pazar akşamı ve pazertesi günü süren arama çalışmalarında Sena ve Rümeysa'nın izine rastlanılmazken, çocukların kaçırıldığı ihtimali üzerine Orman Bölge İdaresi'nde çalışanların ifadeleri alındı.
Tam umutların tükendiği anda Akçabey Köyü çobanlarından Mustafa Sancar, piknik alanına 800 metre kadar uzaklıkta bulunan dağın zirvesinde koyunlarını otlatırken köpekleri havlamaya başladı. Sancar, köpeklerin durduğu yere gittiğinde Sena ve Rümeysa ile karşılaştı. Sancar, çocukları alıp, Akçabey Köyü'ne götürdü.
"Çocuklar bulundu" haberi üzerine Akçabey Köyü'ne giden Kızılkaya ve Bıyıklı aileleri yavrularına sarılarak sevinç gözyaşları döktü. Ormanda 27 saat geçiren çocuklar Devrek Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.
'Dikenler battı'
Muayenede korkunun neden olduğu şoku üzerlerinden hemen atamayan çocuklardan Sena dilinin döndüğünce başlarından geçenleri şöyle anlattı: "Çok korktum. Gece bir ağacın altında uyuduk. Yürürken terliğimi düşürdüm. Ayağıma ve ellerime dikenler battı. Yiyecek bir şeyimiz yoktu, sadece Rümeysa'nın boynundaki matradan su içtik."


    ETİKETLER:

    ZONGULDAK