Levent Ersöz öldürülecek miydi?

Levent Ersöz öldürülecek miydi?
Levent Ersöz öldürülecek miydi?
Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Ersöz'ün yattığı hastaneye gelen şüpheli bir kişi dışarı çıkarılınca havaya ateş etti. Saldırgan 'Beni albay gönderdi' dedi
İSTANBUL - Ergenekon davasının tutuklu sanıklardan Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün tedavisinin sürdüğü hastanenin bekleme salonunda üzerinde iki silah bulunan bir kişi yakalandı. Erhan Keskin adlı zanlı, güvenlik görevlileri müdahale edince havaya ateş açtı. Emekli uzman çavuş olan Keskin’in “Beni albay gönderdi” dediği belirtildi.
Ergenekon davasının tutuklu sanığı Ersöz’ün tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Servisi’nde önceki gece 01.00 sıralarında bekleme salonunda oturan bir kişi güvenlikçilerin dikkatini çekti. Hangi hastayı beklediği sorulan kişi, “Size ne, siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? Beni Albay gönderdi” diye karşılık verdi. Tartışmanın ardından dışarı çıkartılan kişi, belindeki tabancayı çıkartarak, havaya beş altı el ateş etti. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekiplerince etkisiz hale getirilen saldırgan, Şehremini Polis Merkezi’ne götürüldü. Adının Erhan Keskin olduğu öğrenilen kişinin üzerinden biri kurusukı iki tabanca çıktı. Keskin, suikast ihtimaline karşın sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldü.
Erhan Keskin “Hastanede bir yakınım yatıyor. Yakınımı görmek için gittim. Bankta oturduğum sırada güvelikçiler gelip niye beklediğimi sordu. Refakatçıyım, deyince gittiler. Kısa bir süre sonra gelip beni yaka paça dışarı attılar. Bana kötü davrandılar. Kendimi korumak için ateş ettim. Başka bir amacım yoktu. Levent Ersöz’le bir ilgim yok” dedi.
Güvenlik görevlileri ise polise, “Bankta yatıyordu. Yakınını görmeye geldiğini söyledi. Ancak belirttiği isimde biri olmayınca dışarı çıkarmak istedik. Bize tehditler savurdu” şeklinde ifade verdiler.
Ersöz hakkında Ergenekon iddianamesinde iki kez ağırlaştırılmış müebbet ile 42 ila 66 yıl arasında hapsi talep ediliyor. Ergenekon sanıkları emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile emekli albay Atilla Uğur’la Güneydoğu’da çalışan Ersöz’ün görev yaptığı dönemde yüzlerce kayıp olayı yaşandığı iddia ediliyor.
Emekli Orgeneral Şener Eruygur’un Jandarma Genel Komutanlığı döneminde Jandarma İstihbarat Başkanı olan Ersöz’ün adı telefon dinletme olayına da karıştı. Ersöz, Jandarma İstihbarat Başkanlığı Teknik Takip Daire Başkanı Albay Uğur ile birlikte pek çok medya yöneticisi ile yaptığı görüşmeleri kayda almıştı. Avukat Ali Rıza Dizdar, müvekkilinin silah seslerini duyarak yanındakileri uyarması üzerine güvenlik önlemi alındığını belirtti. Dizdar, Ersöz’ün PKK ve uyuşturucu kaçakçılarının ölüm listesinde olduğunu belirtti. (Radikal)