Levent Ersöz, Turgut Özal'ı öldürmekle yargılanacak

Levent Ersöz, Turgut Özal'ı öldürmekle yargılanacak
Levent Ersöz, Turgut Özal'ı öldürmekle yargılanacak
Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili soruşturmada dava açmak için zaman aşımının dolmasına bir gün kala Levent Ersöz'e dava açıldı.

Radikal.com.tr - Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'e eski cumhurbaşkanı Turgut Özal'a suikast suçlamasıyla dava açıldı. 
Aynı zamanda Ergenekon davası sanığı olan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün kısa süre önce Özal'ın ölümüyle ilgili, ‘şüpheli’ olarak ifadesi alındı. Aynı soruşturma kapsamında, Adli Tıp Kurumu rapor düzenleyerek, "mevcut bilgi ve bulgular ile kesim ölüm sebebinin tespit edilememiştir" demişti. Bu raporun evrakları arasında girdiği soruşturmayı sürdüren savcılık, şüpheli Ersöz’e sorulması için gönderdiği sorularda Özal’ın öldürüldüğünü belirtti.

İfade tutanağında da, “Soruşturma kapsamında ‘Görevde bulunan Cumhurbaşkanına suikast ve Cumhurbaşkanını öldürmek’ suçlarından şüpheli olarak ifadenize başvurulmak için burada bulunmaktasınız" denildi.

"ERGENEKON ORGANİZASYONU OLARAK ÖLDÜRÜLDÜ"
Çapa Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirilen ve 3 saat süren sorgulama tutanağında, Cumhurbaşkanı'nın köşkte rahatsızlandığı, kendisine müdahale edecek doktorun bulunmadığının belirtilmiş, “Merhum Cumhurbaşkanının belirtilen tarihte Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde rahatsızlanarak vefat etmesi sürecindeki olaylar ve temel konularda ifadeler arasındaki çelişkiler gözetildiğinde merhum Cumhurbaşkanı' nın organize bir şekilde işlenen cinayeti kurban gittiği yönünde kuvvetli şüpheler bulunmaktadır" ifadeleri yer almıştı.
İfade tutanağında Ersöz’e, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Ergenekon davasında hükümeti yıkmaya teşebbüs suçlamasıyla yargılandığı hatırlatılarak, “İçerisinde faaliyet gösterdiğiniz yasadışı silahlı terör örgütünün faaliyeti kapsamında 17 Nisan 1993 tarihinde Türkiye ’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın zehirlenmek suretiyle öldürülmesi suçuna iştirak ettiğiniz sonucunu varılmıştır. Bu suçlama ile ilgili ifade veriniz" denilmişti. Levent Ersöz ise suçlamaları kabul etmemişti.


  http://www.radikal.com.tr/112981311298132

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TIYATROYA DEVAM - Eskistanbul

  Adli tip kurulunun bile zehirlenmedigini kabul ettigi bir olayi, sirf hayati zindan olsun diye KIN ve NEFRET'le hareket eden bir TIYATRO seyretmekteyiz.Evet evet tamamen bir tiyatro, hemde CADIR TIYATROSU niteliginde bir tiyatro...Allah'a havale ediyorum bu Allah'tan korkmazlari...

  Diğer davalar bir bir kapatıldı oysa ki - hcaglamazlum

  Madımak Katliamı, Kemal Türkler, Uğur Mumcu davalarının zaman aşımına uğraması ise kayıtsızlıkla izlendi.