Levent Ersöz yeniden hastanede

"Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklu bulunan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz Silivri Devlet Hastanesi'ne sevk edildi"Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklu bulunan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün avukatı Ali Rıza Dizdar, tedavi gördüğü Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Silivri Cezaevine nakledilen müvekkilinin, oradan da Silivri Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini bildirdi.
Dizdar, AA muhabirine yaptığı açıklamada ciddi sağlık sorunları nedeniyle tedavi gördüğü Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden "tedavisi kesilerek" çıkarılan ve ambulansla Silivri Cezaevine gönderilen müvekkilinin, buradan Silivri Devlet Hastanesi’ne sevkine karar verildiğini belirtti.
Dizdar, "Cezaevi revirinin şartları, Levent Ersöz’ün bakımı için yeterli olamazdı. Müvekkilimin tam teşekküllü bir hastanede tedavi görmesi gerekiyor" diye konuştu.
Müvekkilinin yolda tansiyonunun yükseldiğini, kanamasının olduğunu anlatan Dizdar, hastaneye sevk kararının cezaevi doktorları tarafından bakım ve tedavinin revirde yapılamayacağı gerekçesiyle verildiğini tahmin ettiğini söyledi.
Avukat Dizdar, bu arada Silivri Cezaevine gittiğini ve cezaevi yetkililerine Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Levent Ersöz hakkında verdiği "tam teşekküllü bir hastanede tedavi ve cerrahi müdahale" raporu gösterdiğini ancak müvekkili ile görüşemediğini belirtti.