Leyla 22 gündür kayıp

Leyla 22 gündür kayıp
Leyla 22 gündür kayıp

Yılmaz Acun Leyla için tur attı.

DİYARBAKIR - Merkez Yenişehir ilçesi Ben-u Sen Mahallesi’nde yaşayan yedi yaşındaki Leyla Baykuşak, 22 gün önce şampuan almak için çıktığı evine bir daha dönmedi.
Kayıp Leyla’nın küçük kardeşi altı yaşındaki Bahar bu yıl anasınıfına başlayacaktı. Ancak anne Ayşe Baykuşak, Leyla’nın kaybolmasından sonra Bahar’ı okula göndermeme kararı aldığını söyledi. Evinin dış ve içini tamamen Leyla’nın fotoğraflarıyla donatan anne Ayşe Baykuşak, şunları söyledi: “İnşallah en kısa zamanda kızımı bulurlar. Sekiz yaşındaki bir kız çocuğunu ne yapacaksınız? Duyan gören varsa bize haber versinler. Ben bir anneyim, ciğerim yanıyor. Allah hiç kimsenin ciğerini yakmasın” dedi.

Motosikletle şehir turu
Diyarbakır’da yoksul vatandaşlara yaptığı yardımlardan dolayı ‘Derman Baba’ olarak bilinen hayırsever Yılmaz Acun, geçen hafta olaya dikkat çekmek için kiraladığı kendi imkânıyla kiraladığı motosiklete kayıp çocuğun fotoğraflarının bulunduğu kartonları asıp Diyarbakır’ın Ofis semtinden ailenin oturduğu mahalleye kadar tur atmıştı. (dha)