Leyla'ya beraat: Babaannesi dahil herkesle görüşebilecek!

Leyla'ya beraat: Babaannesi dahil herkesle görüşebilecek!
Leyla'ya beraat: Babaannesi dahil herkesle görüşebilecek!
Erzurum'da yaşadığı yere yapılacak HES'e karşı çıktığı için yargılanan Leyla Yalçınkaya beraat etti.

ERZURUM - Erzurum'un Tortum ilçesine bağlı Bağbaşı Beldesi'nden geçen Ödük Vadisi'nde yaptırılacak üç ayrı HES'e karşı düzenlenen eylemlerde jandarma erine hakaret ettiği iddia edilen 18 yaşındaki Leyla Yalçınkaya beraat etti.
Tortum Sulh Ceza Mahkemesinde 6 aydan 3 yıla kadar hapsi istenen Leyla Yalçınkaya'nın Tortum İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli er olan ve şimdi bir suçtan Sincan acık cezaevinde hükümlü Abdullah Teke'ye 12 Eylül 2011 günü yapılan HES eylemi sırasında "Hayvan oğlu hayvan. Şerefsiz oğlu şerefsiz. O... çocuğu" dediği ileri sürülerek dava açılmıştı. Avukat Ercüment Şenol, "İddianamede iddia edilen suç kanıtlanamadığı için Leyla beraat etti" dedi. Leyla'nın dava sürecinde babaannesi dahil 17 kişi ile görüşmesi de yasaklanmıştı. (Nursima ÖZONUR-Kerim BURUCU/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/111832511183251

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Beraat olmamış... - citizen

  HES'ler başbakanın talimatıyla yapılıyor. Ona karşı çıkmak ne demek. En azından 4-5 yıl yargılasaydınız bu kızcağızı. Sonra da 5-10 yıl arası ceza verseydiniz. Neymiş beraat. Karakolda gözaltına aldığıkişileri mi dövmüş ya da silahını kaza ile ateşleyip tam alnının ortasından birisini mi vurmuş. Beraat olur mu hiç...