Lice cinayeti için 4 müfettiş!

Lice cinayeti için 4 müfettiş!
Lice cinayeti için 4 müfettiş!
İçişleri Bakanlığı: Lice'deki müessif olayla ilgili iki mülkiye müfettişiyle iki Jandarma Genel Komutanlığı müfettişi görevlendirilerek bölgeye gönderildi

ANKARA - İçişleri Bakanlığı, Lice'deki karakol yapımı gerginliğinde, bir kişinin hayatını kaybettiğini, ikisi ağır olmak üzere 9 kişinin yaralandığını belirterek, konuyu idari açıdan incelemek üzere iki Jandarma Genel Komutanlığı müfettişiyle iki mülkiye müfettişinin görevlendirildiğini bildirdi.

Lice'de ateş havaya mı halka mı açıldı?


Bakanlıktan yapılan açıklamada, Diyarbakır 'ın Lice ilçesi Kayacık Köyü'nde yapımı devam eden Kayacık Jandarma Karakol Komutanlığı hizmet binası inşaatını protesto etmek ve çalışmaları durdurmak amacıyla dün saat 16.00 sıralarında 200-250 kişilik bir grup tarafından, çeşitli sloganlar atılarak basın açıklaması yapıldığı ifade edildi.  Açıklamada, grubun daha sonra taş ve molotofkokteylleriyle jandarma karakolu, inşaatta çalışan işçilerin barındığı çadır ve konteynerlere saldırıda bulunduğu, bu saldırılar sonucunda işçilere ait 2 çadırla bir konteynerin yakıldığı belirtildi.

Kışanak: Lice'deki olay çok açık cinayetGrubun, inşaat işçileriyle karakolda bulunan güvenlik görevlilerine taşlarla ve sopalarla saldırdığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bunun üzerine karakolda bulunan güvenlik kuvvetleri tarafından gruba dağılmaları için sözlü uyarılarda bulunulmuştur. Ancak yapılan tüm uyarılara rağmen grubun saldırılarını devam ettirerek, karakolun tel örgülerinden içeri girmeleri üzerine gazla müdahalede bulunulmuş ve havaya uyarı atışı yapılmıştır. Bu müessif olay sonucunda bir vatandaşımız hayatını kaybetmiş, ikisi ağır olmak üzere dokuz vatandaşımız yaralanmıştır. Olayla ilgili adli tahkikat Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olup, ayrıca İçişleri Bakanlığınca, konuyu bütün yönleriyle idari açıdan incelemek ve gerekli araştırmaları yapmak üzere, iki Mülkiye Müfettişi ile iki Jandarma Genel Komutanlığı Müfettişi görevlendirilerek bölgeye gönderilmiştir." (aa)

Hüseyin Çelik: #DirenÇözüm


  http://www.radikal.com.tr/113967511396757

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sihirli kelime - bedran79

  Müfettiş kelimesi sihirli bir kelimedir.Oraya giden müfettişler halkın gazını alıp olayı örtbas etmeye gidiyorlar.Uluderede 34 masum kürt çocuğunun alçakça bir saldırı ile katledilmesinde de oraya gitmişlerdi.Meclisten araştırma komisyonu gitmişti ne oldu.Padişahımızın hanımı da gitmişti.söz vermişti o çocuklarını kaybeden annelerin gözlerine bakarak sorumluların bulunacağını söylemişti. ne oldu?

  Sarısülük - marj

  Ethem Sarısülük için kaç müfettiş tutmuştunuz bakan hazretleri?

  Kafaya bak - güneydoğu

  onlarda cemil çiçek gibi kendini bilmezin emriyle gelmişse problem bitmiştir. böyle davransanız şehirler çok yakında kan kusacak.

  göstermelik müfettişler. - sidar418

  ethem sarısülük'ü öldüren polis serbest bırakan zihniyetin müfettişi neyi araştırıp ortaya çıkaracak ki? kendi adamlarını kurtarmak için yapıyorlar her şeyi.

  peki - aharasa

  hani benim gezi olaylarında ölenler için müfettişim? hani salıverilen polisi ve onun amirlerini soruşturanım? hani top yekün emniyet teşkilatı sistemini gözden geçirişim? hani önce valiyken şimdi iç işleri bakanıyken işi baskıyla halkı yıldırmak olan içişleri bakanıma meclis araştırmam. hani tüm bu şiddet emirlerini verdiğini itiraf eden başbakanıma gensorum? yok yok yok. polis müfettiş yollanmıyor, başbakan, hükümet, bakan yaparsa kovuşturulmuyor öyle mi? a tabi onlar hep beraber destan yazdılar.

  hangi çözüm? - alptekin-h

  yeter artık bu nefret ve ikiyüzlülük. insanlar ölüyor hangi çözümden bahsediyorsunuz.

  BIRSEY CIKMAZ - Secret Garden

  isterseniz 500 mufettis gonderin gene birsey cikmaz.adamlar askerini polisini padisahini aklamak icin gidiyorlar olay budur.bugune kadar neyi halettilerde bunu haledecekler?