Lice, esrar olayıdır

Lice, esrar olayıdır
Lice, esrar olayıdır

Başbakan Erdoğan grup toplantıları sonrasında yapılan Meclis Başkanlığı seçiminde oy kullandı.

Başbakan, Lice olayının perde arkasında uyuşturucu yattığını söyledi. Erdoğan, "Çözümden asla vazgeçmeyiz" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada Lice olayının sıradan bir olay olmadığını belirterek, “Lice olayı sıradan bir olay değildir. Lice olayının da dolaylı olarak dayandığı yer, yine esrar, hintkeneviri olayıdır. O karakol, kalekol bunların hepsi hikâye” dedi.
Başbakan konuşmasında 35. maddede yaptıkları değişiklikleri anlattı. “On yıllardır demokrasiye müdahale için bir gerekçe olarak gösterilen, müdahalelere kılıf olarak sunulan Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu’nun 35. maddesini artık değiştiriyoruz. Durumdan vazife çıkarılmasının önüne geçiyoruz” diyen Erdoğan, yaptıkları sosyal yardımları da hatırlattı.

Çözümden vazgeçmeyiz

âkil İnsanlar Heyeti’nin çalışmalarının çözüm sürecine olan katkısından da söz eden Başbakan Erdoğan şöyle devam etti:
“Tek bayrak, tek millet olarak yola çıktık. Etnik milliyetçilik yapmayacağız dedik. Son dönemlerde, sadece esrar veya hintkeneviri, bu gibi olaylarda 100 trilyonu aşkın hintkeneviri imha edilmiştir. Bundan rahatsız olan çevreler var. Çünkü terörün en önemli parasal kaynağı buydu. Bundan taviz vermemiz mümkün değil. Bunun yönetimini yapanlar şu anda siyasetin içinde olanlarla da bağlantılı. Bunların hepsini açıklayacağız. Çözüm süreci çelik gibi bir irade gerektiriyor. Biz bu sürece yüreğimizi koyduk. Sadece elimizi, bedenimizi değil canımızı koyduk. Hiçbir sabotaj, provokasyon bizi bu kutlu yolculuktan alıkoyamaz. Çünkü biz, Türkiye ’nin geleceğini bu çözümde görüyoruz. Çözüm sürecinin mutlaka başarıya ulaşması gerektiğine gönülden inanıyoruz. Taviz vermeyiz. Yasaların dışına çıkmayız. Mutlu sona ulaşmak için de canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” Gezi eylemlerine ilişkin CHP ’nin tutumunu eleştiren Başbakan Erdoğan,”Bugün CHP’nin başında bir işbirlikçi var. Bugün CHP’nin başında celladına yaranmak isteyen, celladına yaranmak için, zencilikten beyazlığa geçebilmek için her çirkinliği meşru, mubah gören bir Genel Başkan var” diye konuştu.

Kırca’ya sert eleştiri

Erdoğan konuşmasında Levent Kırca’yı da kastederek, “Biri çıkmış Londra’da İstanbul’un artık kurtarıldığından bahsediyor. Bunlara karşı da hukuki mekanizmaları çalıştıracağız. Almış megafonu, orada sanatını icra ediyor. E bunun da hesabını vermesi lazım. Masum gerekçelerin arkasına sığınıp suç işleyenler cezasız kalmayacaktır” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/114014511401454

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  karakolda yalan var. - nikbinliks

  şimdi siz diyorsunuz ki bu adamlar uyuşturucu satma özgürlükleri olsun diye karakola yürüdüler.yani 'esrar satma hakkımız söke söke alırız'diye yürüdüler ve bizimde buna inanmamızı bekliyorsunuz. ya artık söylenecek birşey kaldımı bilmiyorum ama büyük bir kahır bu çok sinir bozucu.

  süperiz - jooma

  bravo başbakanımıza herşeyi biliyor. istisnasız herşeyi. kanıt gösterme, ispatlama derdide yok zaten.

  Yalan Söylüyor. - musti40

  Son bir kaç aylık dönemde başbakanın söylediği sayısız yalanlardan biri ,güneydoğuda uyuşturucu ticareti devletin himayesinde , hiyerarşik bir sırada bürokrasi tarafından yapılır ,yaptırılır ,paylaşılır . Devletin araçları kullanılır , bakım ve yetiştirme işleri koruculara yaptırılır.karakolların bahçelerindeki bitkilerin arasına bile ekilir. Bunu başbakan dahil nerkes bilir , bu bölgeden emekli olan bürokratlar deni kıyılarında villalarda yaşarlar. Uyuşturucu baronları bilinir , korunur.

  Lice esrar, - hümanıstanbul

  Gezi direnişi alkol,Roboski katliamı ectasy,Sivas katliamı kokain,Diyarbakır ceazevi olayları amfetamin,Mustafa Muğlalı olayı eroin,Dersim katliamı da morfin yüzünden oldu.