Lice Kaymakamı, resmi siteden Türkçe-Kürtçe bayram mesajı yayınladı

Lice Kaymakamı, resmi siteden Türkçe-Kürtçe bayram mesajı yayınladı
Lice Kaymakamı, resmi siteden Türkçe-Kürtçe bayram mesajı yayınladı
Diyarbakır'ın Lice İlçesi Kaymakamı Tunahan Efendioğlu, kaymakamlığın resmi internet sitesinden bayram mesajını Türkçe'nin yanı sıra Kürtçe de yayınladı.

DİYARBAKIRDiyarbakır’ın Lice İlçesi Kaymakamı Tunahan Efendioğlu, kaymakamlığın resmi internet sitesinden bayram mesajını Türkçe'nin yanı sıra Kürtçe de yayınladı. Efendioğlu mesajında, "Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder; mutlu; huzur dolu günler temenni ederim" dedi.

Diyarbakır'ın adı uyuşturucu tarlalarıyla gündem gelen ilçesi olan Lice'nin Kaymakamı Tuhanan Efendioğlu, vatandaşlara yönelik kaymakamlığın resmi internet sitesinde kurban bayramı mesajını Türkçe ve Kürtçe yayınladı. Türkçe "Değerli vatandaşım" diye başlayan Kaymakam Efendioğlu bayram mesajında, "Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı, hüznümüzü, acımızı yalnızlığımızı ve geleceğimizi paylaştığımız; sevgi ve saygının perçinlendiği, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği; Millet olma şuurunun şekillendiği; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder; mutlu; huzur dolu günler temenni ederim" dedi.

Kaymakam Efendioğlu'nun Kürtçe yayınladığı mesajında Demokratikleşme Paketi ile kullanımına izin verileceği söylenen ê, w, q, x harfleri de kullanıldı.


RAMAZAN YAVUZ / DHA  http://www.radikal.com.tr/115616111561612

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hatip Dicle aynı sebepten hala içerde.. - ÖZGÜR KAYI

  Demekki mesele kürtçeyi ne için ve kimin için kullanacağınıza bağlı..Akp ve devletin propagandası için kullanacaksanız mesele yok özgürlük var, aksi durum sakıncalı ve başınızı ağrıtabilir..,bir çok BDP'li kürt siyasetçi kürtçe propaganda yaptıkları için tutuklandı hatta mahkumiyet aldılar, bu durumda hepsinin şimdi serbest bırakılması lazımdı.80 bin oy alıp vekil seçilen Hatip Dicle Kürtçe propaganda yaptı diye vekilliği düşürüldü yerine 10 bin oy almış Akp'li vekil meclise yollandı..AKP'nin atadığı valiler kürtçe konuşuyor ve yazışıyor diye başkaları denemesin keza seçimler yaklaşıyor, 100 bin oy alıp belediye başkanı seçilmek olayı kurtarmaz, zira Akp 10 bin oylada aynı belediye'ye başkan atayabilir..

  Dünya yıkılmadı - Wookiert

  İlk defa yazılı Kürtçe gördüm. Artık nasıl yasaklanmışsa kaç milyon kişinin anadilini aynı ülkede 30 sene yaşadıktan sonra görüyoruz.