Lice olaylarıyla ilgili gizlilik kararı

Lice olaylarıyla ilgili gizlilik kararı
Lice olaylarıyla ilgili gizlilik kararı
Lice'de bir kişinin öldüğü 9 kişinni yaralandığı olayla ilgili savcılık gizlilik kararı aldı.

Diyarbakır Lice'ye bağlı Kayacık köyünde, 28 Haziran'da, bir grubun karakol yapımını protestosu sırasında yaşanan ve 1 kişinin ölümü 9 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma sürüyor.

Soruşturmayı yürüten TMK 10. maddesiyle yetkili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği gizlilik kararı aldı.

Olaydan hemen sonra başlatılan adli soruşturmanın yanı sıra İçişleri Bakanlığı konuyu idari açıdan incelemek üzere 2 mülkiye müfettişi ile Jandarma Genel Komutanlığından 2 müfettiş görevlendirmişti.

Bakan Muammer Güler Lice sorusuna sinirlendi

BDP'li Kışanak: Lice'de yaşananlar süreci tıkayabilir

Mazlum-Der'den Lice açıklaması: Uyuşturucu iddiaları gerçek dışı


  http://www.radikal.com.tr/114004911400494

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DEVLETİN SUÇUNU AKLAMAK İÇİN - pispor

  her olayda her katliamda gizlilik kararı alınır davalar o mahalde değil ülkenin ucra bir köşesinde görülür sonrada utanmadan her şeyin şeffaflığından bahsederler ha birde utanmadan korkmadan olayların gizli bir tanığı bulunur aslında böyle bir tanık yok gizli tanık devleti bu suçun altından kaldırmak bu böyle gitmez arkadaş bu günün yarını da var devletin o kadar suçlu davaları var ki bir gün bu davalar bu devletin suratında patlar

  ... - LoremIpsum

  Faili mechuller ve yasaklar.. Hersey yasak ve gizli zaten bu cografyada. Roboski gibi bu olayinda üstünün kapatilacagini gösteriyor bu yasak..

  Güler yalancı mı şimdi? - xterso

  Daha yeni "bak güzel kardeşim" diye fırçaya başlayıp "soruşturma şeffaflık içinde yürütülecek" dememiş miydi sayın içişşşşleri bakanımız? Ortada bir yalancı var ama kim bilemedim...

  YARGI İYİ SINAV VERMİYOR - m.rozbilen

  Nedense bu gizlilik kararları genellikle Güneydoğuda uygulanması alışkanlık halini aldı.Eğer Gizlilik kararı olayı örtbas etmek,failleri meçhule sokmak ve işi karartmak amaçlı ise vahimdir.Yok eğer detaylı bir soruşturma ve faillerin ortaya çıkarılması amaçlı ise kararı alkışlıyorum.Ama yine de işin örtbas edileceğinden endişe ediyorum.