Lice'de 23 ton esrar ele geçirildi

Lice'de 23 ton esrar ele geçirildi
Lice'de 23 ton esrar ele geçirildi
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde dün yapılan operasyonda 23 ton esrar ele geçirildi.

DİYARBAKIR - Lice ilçesine bağlı Bağlan köyündeki uyuşturucu operasyonunda 23 ton esrar ele geçirildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada, uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahısların yakalanması ve uyuşturucu maddelere el konulması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca Salı saat 03.00'te Lice ilçesinin Bağlan köyü ve kırsalında operasyon başlatıldığı bildirildi.

Açıklamada, operasyonda yaklaşık 19 tonu toz, 4 ton kubar olmak üzere 23 ton esrar ele geçirildiği belirtildi.

700 personelin katılımıyla gerçekleştirilen esrar maddesi, moloz taşımakta kullanılan 8 kamyona yüklenerek götürülebildi. Uyuşturucunun Türkiye 'de bugüne kadar tek seferde ele geçirilen en yüksek miktar olduğu belirtildi.

Lice'de geçtiğimiz yıl yapılan bir operasyonda 21 ton esrar geçirilmiş, bu rakam Türkiye tarihini en yüksek rakamı olarak açıklanmıştı. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/115353611535366

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Lice'de 23 ton esrar ele geçirildi hk. - runekson

  Bu kadar kolay üretilebilen her iklim koşulunda yetişen bir bitkiyi dünyanın diğer bir çok ülke topraklarında da yetiştirilmesi mutlaka mümkündür ancak kenevir ziraatine ilişkin avrupada asyada amerikada nasıl tedbirler alınıyor nasıl önleniyor bu konuda araştırma yapılması gerektiğini düşünüyoruz.bu bitkinin gençlerimizin genç yaşta uyuşturucu bağımlısı olmalarının önlenmesi için üretiminin mutlaka önlenmesi gerekir.eğer bu bitkiden kağıt sanayiinde ve diğer bir çok alanlarda kullanılması için üretilmesi gerekiyorsa kontrollü bir üretime gidilmesinin yararlı olacağını düşünüyoruz.

  Bunları üretenler ve saklayanlar nerede? - turq_82

  Bu uyuşturucu maddeleri üretenler ve depolayıp saklayanlar kimlerdir, neden yakalanamamaktadır? Biz sokağa çıkınca kafamıza biber gazı kapsülü yiyoruz, PKK'lı teröristlere ise herşey serbest bu ülkede.

  pispor a cevap - meykap

  hürriyet gazetesindeki haber göre zaten 1 değil 8 kamyona yüklemiş yakalanan uyuşturucu

  Helal olsun.İyi iş çıkarmışlar. - yilmaz-usb

  Bir diyarbakır liceli olarak bu insanları zehirleyenlere yapılan operasyonları takdir ediyorum.Bu uyusturucuların büyük bir kısmı güneydoguda cocuklara genclere iciriliyor.Tabi batıda bundan nasibini almıyor degil.Bu pis işi yapacagıma aclıktan ölürüm daha ii.

  kenevir beraat etmeli mi? - superfreak

  Bir dönümlük kenevir, 25 dönümlük orman kadar oksijen üretir. Bir dönüm kenevirden, dört dönüm ağaca eş kâğıt çıkar. Bir ağaç 20-50 yılda yetişir, kenevir dört ayda? Kenevir 8 kez kâğıda dönüştürülebilir, ağaç 3 kere? Dönüşümlü ziraatta uygun yaz bitkisidir, dünyanın her yerinde kolaylıkla yetişir. Çok az suya ihtiyaç duyar. Kendisini böceklerden korumak için tarım ilacına ihtiyacı yoktur, dayanıklıdır. Tüm petrokimya ürünleri yenilenebilir olarak kenevir kullanılarak daha ucuza üretilebilir. ayrıca günahı da yoktur :)

  23 ton - pispor

  23 Ton otu bir kamyonun damperine sığdırmak zor da