Lice'de bir uzman çavuş kaçırıldı

Lice'de bir uzman çavuş kaçırıldı
Lice'de bir uzman çavuş kaçırıldı
Lice'de sivil kıyafetli bir jandarma özel harekat uzman çavuşunu kaçırıldı. Uzman çavuş için bölge de operasyon başlatıldı.

Diyarbakır ’ın Lice ilçesi Kayacık köyünde jandarma karakoluna yeni ek binalar yapılmasını protesto etme amacıyla düzenlenen yürüyüşte 1 kişi öldü, 2'si ağır 9 kişi yaralanmasının ardından silahlı bir grup yolu trafiğe kapattı. Lice'nin Yakacık yol ayrımında gidiş ve gelişleri yasaklayan grup kimlik kontrolü yaptı.

Lice'de ateş havaya mı halka mı açıldı?

Yaklaşık 2 saat boyunca yaşlı ve hastaların bile geçişini izin vermeyen grup, aynı saatlerde durdurdukları özel otomobilde bulunan sivil giyimli Jandarma Özel Harekat Birliği'nde görevli uzman çavuşu alarak kırsal alana götürdü. Yolda ateş yakan grubun, yaklaşık 2 saatin bir sürenin ardından bir pikaba binerek bölgeden ayrılmasının sonra yol iki yönlü olarak trafiğe açıldı.

Kışanak: Lice'deki olay çok açık cinayet


DÜN GECEDEN BERİ HABER ALINAMIYOR

Arabasıyla birlikte kırsala götürülen uzman çavuştan dün geceden beri haber alınamıyor. Uzman çavuşun bulunması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Bu arada uzman çavuşun kaçırıldığı bölgede özel birliklerin operasyon başlattığı belirtildi.   (Cihan/İSMAİL AVCI )

Hüseyin Çelik: #DirenÇözüm

Redhack Lice Kaymakamlığı'nı hackledi

Lice Kaymakamı konuştu: Vurdularsa birbirlerini vurdular