Lice'de bir uzman çavuş kaçırıldı

Lice'de bir uzman çavuş kaçırıldı
Lice'de bir uzman çavuş kaçırıldı
Lice'de sivil kıyafetli bir jandarma özel harekat uzman çavuşunu kaçırıldı. Uzman çavuş için bölge de operasyon başlatıldı.

Diyarbakır ’ın Lice ilçesi Kayacık köyünde jandarma karakoluna yeni ek binalar yapılmasını protesto etme amacıyla düzenlenen yürüyüşte 1 kişi öldü, 2'si ağır 9 kişi yaralanmasının ardından silahlı bir grup yolu trafiğe kapattı. Lice'nin Yakacık yol ayrımında gidiş ve gelişleri yasaklayan grup kimlik kontrolü yaptı.

Lice'de ateş havaya mı halka mı açıldı?

Yaklaşık 2 saat boyunca yaşlı ve hastaların bile geçişini izin vermeyen grup, aynı saatlerde durdurdukları özel otomobilde bulunan sivil giyimli Jandarma Özel Harekat Birliği'nde görevli uzman çavuşu alarak kırsal alana götürdü. Yolda ateş yakan grubun, yaklaşık 2 saatin bir sürenin ardından bir pikaba binerek bölgeden ayrılmasının sonra yol iki yönlü olarak trafiğe açıldı.

Kışanak: Lice'deki olay çok açık cinayet


DÜN GECEDEN BERİ HABER ALINAMIYOR

Arabasıyla birlikte kırsala götürülen uzman çavuştan dün geceden beri haber alınamıyor. Uzman çavuşun bulunması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Bu arada uzman çavuşun kaçırıldığı bölgede özel birliklerin operasyon başlattığı belirtildi.   (Cihan/İSMAİL AVCI )

Hüseyin Çelik: #DirenÇözüm

Redhack Lice Kaymakamlığı'nı hackledi

Lice Kaymakamı konuştu: Vurdularsa birbirlerini vurdular


  http://www.radikal.com.tr/113966011396607

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BEN LİCE OLAYINA - pispor

  baştan başa provokasyon olarak bakıyorum bu uzman çavuşunda kaçırma olayında yine provokasyon kokusu alıyorum hükümetin burada olaya el koyup bir an önce suçluları adalet önüne çıkarması ve inşaat halindeki kalekolların inşaatını durdurması olayın büyümeden sonuçlandırılması gerekiyor yoksa bu işi çığırından çıkaran tezgahlayanların ekmeğine bal sürmek olacak ki çözüm sürecini sekteye uğratmak için daha çok provokasyoncu eylemler olabilir hükümet sert şekilde bu olayların üzerine gitmelidir

  acele.. - bft

  yol kesen, uzaman çavuşu kaçıran devlet mi? cizre, tunceli buradaki kaçırmalar, şovlar da mı devlet yapımı. ortada çözüme yönelik bir direniş var ise, sorunu devlete atmak kolaylığına kaçmayın.

  ... - isakent

  eşkıya aslına rücu etti ülke dışına çıkıyoruz deyip şu ana kadar çıkan terörist sayısı 200 kişi mızıkçılık yapıp hükümeti baskı altına almaya çalışmaktır niyetleri diren hükümet

  uzun mesajları almıyormu - kemalned

  hani çözüm vardı bak hükümet taleplerini kabul etmeyince nasıl silaha sarıldılar

  çekilmediler.. - kaşınan adam

  Bu olayda gösteriyorki %80 i çekildi denen PKK çekilmedi.Belkide önceden kırsalda bulunanlar, şimdi yerleşim birimlerine kalıcı olarak yerleşti.PKK yı ve APO yu muhatap alıp onların sözüne güvenerek barış süreci başlatanlar hatalarının bedelini ağır ödeyeceklerdir.14 sene evel yakalandığında, kendi özgürlüğü karşılığında,Kürt halkının özgürlüğünü pazarlık konusu yapan APO dan daha fazla beklenirki.

  ASKER - HARAYDIN

  Asker terör ve teröriste karşı neden daha caydırıcı olamıyor. Terör olmuyor diyenlerin de buna bir cevabı olmalı.

  DURDUK YERDE GÖZ ÇIKARMAK BUNA DENİR - m.rozbilen

  Olacağı buydu,korktuğumuz başımıza geliyor.Hükümet ne yapmak istiyor,anlamış değiliz.Bu süreç müreç hepsi hikaye mi yoksa? Eğer bu bir oyunsa hiç hoş değil.Ya hükümet süreci yönetemiyor ya da işin içinde çapanoğlu var.Amaç PKK'nın yurdu terk etmesini sağladıktan sonra artık allah ne verdiyse vurmaya çalışmaksa o zaman seyreyle yandı gülüm keten helvayı.Ortada henüz karşılıklı güven, özellikle devlete güven yok ki barış huzur olsun.