Lice'de büyük operasyon

Güvenlik güçleri, Irak'tan sızarak kırsal kesimde üslenmeye çalışan PKK'lı teröristlere karşı Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında iki gün önce geniş çaplı operasyon başlattı.

DİYARBAKIR - Güvenlik güçleri, Irak'tan sızarak kırsal kesimde üslenmeye çalışan PKK'lı teröristlere karşı Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında iki gün önce geniş çaplı operasyon başlattı. Lice 2. İç Güvenlik Piyade Tugayı'na bağlı birliklerin yanı sıra, özel tim ve korucuların da katıldığı operasyonda, teröristlere ait iki kamp, helikopterler ve savaş uçakları tarafından iki gündür bombalanıyor.
Dağlık ve sarp kayalıklarla kaplı bölgeye, geçen cuma gecesi Sikorsky helikopterleriyle askerler indirildi ve cumartesi sabahı Kobra helikopterleri ve Diyarbakır 2. Taktik Hava Üssü'nden kalkan savaş uçakları da bombardıman başlattı. Teröristlerin saklanma ve barınmalarına müsait olan dağlık ve sarp kayalık bölgede, bombalama sonucu yükselen dumanlar çevredeki yerleşim birimlerinden de görüldü.
Operasyon kapsamında Hendik, Hegadere, Çavtepe, Keltepe, Koztepe, Şeytan Kayalıkları ve Hidif adlı bölgeler teröristlerden tamamen temizlendi. Kaçan teröristlerin yakalanması için operasyonlar sürdürülüyor.


    http://www.radikal.com.tr/7490157490150

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.