Lice'nin dramı: 19 yıl önce amca şimdi yeğen

Lice'nin dramı: 19 yıl önce amca şimdi yeğen
Lice'nin dramı: 19 yıl önce amca şimdi yeğen

Medeni Yıldırım

Diyarbakır Lice'ye bağlı Kayacık Köyü'ndeki karakol inşaatının protesto edilmesi sırasında açılan ateş sonucu dün yaşamını yitiren Medeni Yıldırım'ın, 1994'de faili meçhule kurban giden 3 işadamından Adnan Yıldırım'ın yeğeni olduğu ortaya çıktı

18 yaşında olduğu açıklanan Medeni Yıldırım, amcası Adnan Yıldırım’ın ölümünden bir yıl sonra dünyaya gelmişti.Lice’ye bağlı Kayacık Köyü’ndeki karakolun yenileme çalışması sırasında dün yapılan protesto sonucu, çıkan arbede ardından karakoldan ateş edilmesi sonrası 1 kişi yaşamını yitirmiş 9 kişi ise yaralanmıştı. Lice Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Medeni Yıldırım (18) ise dün yaşamını yitirmişti.

Lice'de ateş havaya mı halka mı açıldı?BİR GÜN SONRA CESETLERİ BULUNDU

Hürriyet 'in haberine göre, dün yaşamını yitiren Medeni Yıldırım’ın işadamı amcası Adnan Yıldırım ise 1994’de iki arkadaşı ile birlikte faili meçhule kurban gitmişti. 3 Haziran 1994 sabahı İstanbul ’daki Çınar Otel’de, polis yelekli kişilerce kaçırılan Adnan Yıldırım, Savaş Buldan ve Hacı Karay’ın cesetleri, 4 Haziran günü Bolu Yığılca İlçesi’nde Melen Çayı kenarında bulunmuştu. Aralarında Yıldırım, Karay ve Buldan’ın da bulunduğu bir çok faili meçhul dosyasını kapsayan soruşturmayı Ankara Cumhuriyet Savcılığı yürütüyor. Öldürülen 3 işadamından Savaş Buldan’ın eşi Pervin Buldan ise halen BDP Iğdır Milletvekili olarak görev yapıyor. (Hürriyet)

Kışanak: Lice'deki olay çok açık cinayet


  http://www.radikal.com.tr/113966711396677

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bir can - elifkayra

  kiyamam bir de lise fotografini koymuslar oraya. dunyadaki zulum bitsin artik! her turlu hirs kavga nefret bitsin. yeter!

  Allah rahmet eylesin. - güneydoğu

  Bu ülke böyle ayakta kalmayacaktır ömrü en fazla 3-5 yıl kaldı ...sebebi ise bütün hırsız, katil, tecavüzcüler rahat koltuklarda...

  SADECE BUNLARMI? - Secret Garden

  biraz daha arastirin dedesi neneside bu ceberrut fasist devlet tarafindan öldürüldügünü goreceksiniz.az daha arastirin koylerinin yakildiginida goreceksiniz.ve batiya gitmek zorunda kaldiklarindan ordaki fasist irkci guruh tarafindanda yakilmak istendigini goreceksiniz.bu ulkede yasayan kürtlerin kaderi aynidir.kendini para ile satanlar.hayatinda tek bir defa namaz kilmamis ama uzunca sakal birakan munafiklar ustune basa basa sunni-islam falan diyenler haric.namuslu serefli ne kadar kürt varsa hepsi bu fasistlerin hedefine girmistir.elimizde is adamlarinin listesi var diyen kadin (ciller) tarafindan amcasi.bugun sozde islam kardeslik din iman allah diyen erdogan tarafindanda yegeni olduruldu.bu 140. cocuk olacak tayyip zamaninda ölen bebeklerin cocuklarin sayisi.

  KÜRTLERİN DRAMI BİTMEZ - m.rozbilen

  Güneydoğoda öyle dramlar yaşanıyor ki buna kayıtsız kalmak mümkün değil.Zarar görmemiş hiç bir aile yok.Her aileden neredeyse en az bir ölü var.Evi,bahçesi,koru'su,hatvanı,malı mülkü yakılanı,zorla köyünden koparılıp göç ettirileni,başka ülkelere gitmek zorunda bırakılanı,Mahmur kampı denen BM gözetimindeki yere onbinlerce kişinin sürülmesini saymıyorum.Geriye ne kaldı dersiniz? İşkence ve işkencede ölüm,zorla ırza geçme, hatta ölmüşün dahi ırzına geçme,ölmüşün kulaklarını kesme,gözünü oyma,ölüye işkence etme ve tanınmaz hale getirme,ölülerinin törenle defnedilmesine müsaade etmeme,taziye çadırlarına saldırı ve daha nice zulüm ve hakaretler reva görüldü kürt kardeşlerimize.Doğuştan var olan hakları ile temel hak ve özgürlükleri çok gördük onlara.Bunu hangi hak ve yetki ile yaptık bilmiyorum.

  19 yıl - msu

  19 yıl önce amca faili meçhul cinayete maruz kalıyor. 19 yıl sonra yeğeni 18 yaşında Medeni Yıldırım aynı şekilde katlediliyor. Demek ki 19 yıldır değişen hiçbir şey yok. Demekki söylenenler sadece " teferruattır..!"

  Faili meçhul? - Pe@ce

  Bence artık şuna "faili meçhul" demeyelim, cidden çok komik oluyor; "faili Devlet" diyelim, zaten failinin Devlet olduğunu da hepimiz biliyoruz.

  Dram - Kayzer1420

  'Haziran'lar yine bizler için yüreğimizde,kalbimizde en acısı ile iz bırakarak geride kalmak üzere...