Lisans Tamamlama başvurularında son gün 14 Ağustos!

Lisans Tamamlama başvurularında son gün 14 Ağustos!
Lisans Tamamlama başvurularında son gün 14 Ağustos!
Lisans mezunları için ön lisans başvuruları 3 - 14 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru yapmayan adaylar, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için tercih ve yerleştirme işlemlerinden yararlanamıyor.

Ön lisans mezunları için lisans tamamlama işlemleri 3 Ağustos ’ta başladı. 2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılan lisans tamamlama başvuruları e-devlet şifrenizle 3 - 14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Başvuru tercih sistemine https://yoksis.yok.gov.tr/BTS/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru sırasında adaylardan ön lisans diplomasında yer alan Üniversite, Meslek Yüksekokulu, Program adı ile diploma notunun sisteme girilmesi isteniyor. Başvuru yapmayan adaylar, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için tercih ve yerleştirme işlemlerinden yararlanamayacaklar.

Tercihler 24-28 Ağustos tarihlerinde aynı internet sitesinden yapılacak. İşlemler sırasında ön lisans alanlarına göre hangi alanlarda lisans tamamlama programı açılacağı, programların yer alacağı üniversiteler yayımlanacaktır.

Yerleştirme işlemleri 3 Eylül tarihine kadar yapılacak ve sonuçlar https://yoksis.yok.gov.tr/BTS/  internet adresinden duyurulacak.

Lisans tamamlama programlarına yerleşen adayların kayıt işlemleri 7-11 Eylül 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır.