Lise öğrencisi Destina Peri Parlak da terör kurbanı oldu

Lise öğrencisi Destina Peri Parlak da terör kurbanı oldu
Lise öğrencisi Destina Peri Parlak da terör kurbanı oldu
Ankara'daki bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerden biri de 16 yaşındaki Destina Peri Parlak. Babasını daha doğmadan kaybeden ve annesiyle hayata tutunan Peri, katliamın en genç kurbanlarından biri oldu.

RADİKAL-Başkent'teki bombalı saldırısı, annesi hamileyken yaşamını yitiren babasını tanımadan büyüyen 16 yaşındaki Destina Peri Parlak'ı da hayattan kopardı. En büyük hayali iyi bir üniversiteye girmek olan 10. sınıf öğrencisi Destina Peri Parlak, annesiyle yaşama tutunmaya çalışıyordu. Ankara'daki terör saldırısı, Peri ile hayatı paylaşan annesinin de yarınlarını kararttı.

Karaciğer nakli bekleyen Mehmet Emre Çakar bombalı saldırıda hayatını kaybetti

Genç kızın Ayrancı Anadolu Lisesindeki fizik öğretmeni Ali Çiper, olaydan sonra her yerde Peri'yi aradıklarını ancak uzun süre kendisinden haber alamadıklarını söyledi.Tek tek hastaneleri gezip yaralı listesine baktıklarını ancak gece yarısı Adli Tıp'tan aldıkları haberle yıkıldıklarını anlatan Çiper, yaşadıkları acıyı "Zor geçen saatler, gece yarısını vurduğunda bizim için daha da karardı. Peri'nin öldüğü haberini aldık" sözleriyle dile getirdi.

Peri hayata annesiyle tutunmuştu

OĞLUMUN SINIF ARKADAŞYIDI

Peri'nin babasının, annesi hamileyken hayatını kaybettiğini belirten Çiper, "Hayatta birbirlerinden başka kimseleri yoktu" dedi.Çiper, "Peri çok çalışkandı, başarılı bir öğrenciydi. Her şeyden önce çok kibardı. Herkes tarafından çok seviliyordu. Biz öğretmenleri de kimseleri olmadığını biliyor ve yakından ilgileniyorduk. Milletçe başımız sağ olsun. Oğlumun sınıf arkadaşıydı. Peri'nin yerinde oğlum da olabilirdi. Allah, annesine, arkadaşlarına ve sevenlerine sabır versin" diye konuştu.Peri'nin okul arkadaşı Erdem Çiper de "O, dünyanın en saf insanıydı. Adı gibi periydi. Çok başarılıydı ve bir sürü hayali vardı. Çok ama çok üzgünüm" ifadelerini kullandı.

Ankara saldırısında ölen Kerim, ablasını ziyarete gelmiş

Otobüs şoförü dakika dakika patlama sonrasını anlattı

Hukuk fakülteli Can ve Zeynep Başak patlamada can verdi

Ankara patlamasında Umut Bulut'un babası hayatını kaybetti

Ankara'daki patlamada çaycı Ulaş ile taksici Bulut da can verdi

CHP'li başkan Ankara saldırısında can verdi

AA