Lise öğrencisi genç pompalı tüfekle öldürüldü

Lise öğrencisi genç pompalı tüfekle öldürüldü
Lise öğrencisi genç pompalı tüfekle öldürüldü
Gaziosmanpaşa'da sokakta yürüyen 16 yaşındaki lise öğrencisi, bir araçtan inen kar maskeli kişinin pompalı tüfekle açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti. Liseli gencin cenazesine katılan sınıf arkadaşları gözyaşı döktü. Anne, "Oğlumun katillerini bulun" diyerek feryat etti.

İSTANBULGaziosmanpaşa'da sokakta yürüyen lise öğrencisi 16 yaşındaki Barış Yıldız, bir araçtan inen kar maskeli kişinin pompalı tüfekle açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti.

Olay, geçtiğimiz pazar günü saat 21.00 sıralarında, Yenidoğan Mahallesi Doğan Sokak üzerinde meydana geldi. Hafta sonları ailesine katkıda bulunmak için bir lokantada garsonluk yapan Fatih Ticaret Meslek Lisesi 2'nci sınıf öğrencisi Barış Yıldız evine geldi. Barış Yıldız, arkadaşlarıyla buluşmak için annesi Fadime Yıldız'dan izin alarak dışarı çıktı. Mahalledeki arkadaşlarıyla görüştükten sonra eve doğru yürüyen Barış Yıldız'a bir araçtan inen kar maskeli kişi pompalı tüfekle ateş etti. Kalbine isabet eden kurşunla ağır yaralanan Barış Yıldız, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Görgü tanıklarından Salih Kılıç, Barış Yıldız ve arkadaşları ile başka mahallede bulunan kişiler arasında daha önceki günlerde kavga yaşandığını söyledi. Kılıç, “Olaydan hemen sonra Barış'ın arkadaşları müdahale ediyor. Tek bir atış yapılmış. O atıştan sonra bilincini kaybetmiş. Burada oturan mahallelilerle başka mahalledeki gençler arasında bir gençlik kavgası sürüyormuş. Maalesef bu kavganın sonunda bu tatsız olay oldu" dedi

‘HAFTAYA DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAYACAKTIK’
Barış Yıldız'ın üniversite öğrencisi olan ağabeyi İsa Yıldız, “Kardeşim, otomobilden inen kar maskeli kişiler tarafından pompalı tüfekle ateş edilerek öldürüldü. Kardeşimin kimseyle alıp veremediği yoktu. Çok iyi bir insandı. Haftaya doğum günü vardı. Kutlamak istiyordu" dedi.

‘OĞLUMUN KATİLLERİNİ BULUN’
Gözü yaşlı anne Fadime Yıldız, "Oğlumun katili bulunsun. Benim oğlum kimseye zarar vermezdi. Fidanımı elimden aldılar. Katillerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" şeklinde isyan etti.

CENAZESİNDE ARKADAŞLARI GÖZYAŞI DÖKTÜ
Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından Barış Yıldız'ın cenazesi Dörtyol Merkez Camii'ne getirildi. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Barış Yıldız'ın cenazesi Eyüp Sultan Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenazeye katılan Barış Yıldız'ın sınıf arkadaşları gözyaşı döktü. Cinayet olayına karıştığı ileri sürülen bir kişinin polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

(İbrahim AKTÜRK/ DHA)