Lise öğrencisinin unuttuğu okul çantası paniğe neden oldu

Lise öğrencisinin unuttuğu okul çantası paniğe neden oldu
Lise öğrencisinin unuttuğu okul çantası paniğe neden oldu
Konya'da kaldırım üzerinde bulunan bank yanına bırakılan sırt çantası paniğe neden oldu. Ekipler çevre güvenliği aldığı sırada olay yerine gelen lise öğrencisi E.K. çantanın kendisine ait olduğunu ve burada unuttuğunu belirterek çantayı polisten teslim aldı.

RADİKAL - Konya'da polis akşam saatlerinde, insan yoğunluğunun en kalabalık olduğu meydanda bulunan bank yanına bırakılmış sırt çantası ihbarı aldı. Bunun üzerine harekete geçen terörle mücadele ekipleri olay yerine gelerek bank etrafında güvenlik çemberi oluşturdu. Kaldırım kapatılarak vatandaşların başka yollardan geçmesi sağlandı.

Olay yerine bomba imha uzmanı ekipleri çağırıldı. Ancak bu sırada çantanın kendisine ait olduğunu belirten 17 yaşındaki lise öğrencisi E.K. olay yerine geldi. Polise çantanın kendisine ait olduğunu ve burada unuttuğunu belirten E.K. daha sonra çantasını teslim aldı. Esprili bir dille çantasında bomba olmadığını belirten E.K., "Bende normal insanlar gibi burada arkadaşlarımla oturdum. Sonra çantamı burada unutmuşum. Otobüste aklıma geldi. Tekrar buraya döndüğümde polis etrafını çevirmişti. Buda bildiğiniz okul çantası. İçinde bomba yok" diye konuştu.
DHA-Tolga YANIK