Lise öğretmeninden anaokulunda dayak

Anaokuluna giden oğlunu dövüp ısırdığı iddiasıyla aynı sınıfta bulunan çocuğu dövdüğü öne sürülen kadın öğretmen, bir yıla kadar hapis cezası istemiyle mahkemelik oldu.

ADANA - Anaokuluna giden oğlunu dövüp ısırdığı iddiasıyla aynı sınıfta bulunan çocuğu dövdüğü öne sürülen kadın öğretmen, bir yıla kadar hapis cezası istemiyle mahkemelik oldu.
Lise öğretmeni Hayrunnisa Çeçen Ü., Seyhan Anaokulu'nda öğrenim gören beş yaşındaki oğlu A.Ü.'nün dövülüp, ısırılması üzerine 12 Nisan'da okula gitti. İddiaya göre, Hayrunnisa Çeçen Ü., yemekhanede öğretmenlerin ve küçük öğrencilerin gözleri önünde oğlunu dövdüğünü iddia ettiği aynı yaştaki U.K.'yı azarlayıp, tokatladı. U.K.'nın dudağı patladı, dizi morardı. U.K.'nın dövülmesi, beş okul görevlisinin imzaladığı tutanağa geçirildi, ancak aileye bilgi verilmedi. Dövülen çocuğun ailesi olaydan, dayak izlerini görerek haberdar oldu ve suç duyurusunda bulundu. Hakkında 'Kasten yaralama' suçundan bir yıla kadar hapis istemiyle dava açılan öğretmen karakoldaki ifadesinde, "Oğlumu devamlı darp edip, ısırıyordu. Okul idaresiyle görüştüm. Çocuğun sorunlu olduğunu, aileyle görüşeceklerini söylediler. Sonuç alamayınca okula gittim. Bir anne olarak çocuğu yanıma çağırdım. Çocuğa nasihatte bulundum, kesinlikle vurmadım, iddialar iftira" dedi.