Lisede 1 Mayıs gerilimi: Polis sınıflardan öğrenci topladı!

Lisede 1 Mayıs gerilimi: Polis sınıflardan öğrenci topladı!
Lisede 1 Mayıs gerilimi: Polis sınıflardan öğrenci topladı!
Antalya'da 1 Mayıs bildirisi dağıtan öğrencilere müdahale eden polis gözaltı için okula girdi. Polise öğretmenler tepki gösterdi. 5 öğrenci gözaltında.

ANTALYA - Antalya'da yaklaşan 1 Mayıs öncesi lisede bildiri dağıttığı bildirilen 5 öğrencinin devriye gezen polislerle tartıştığı ve olayın kavgaya dönüştüğü bildirildi. Olayın ardından okula kaçan öğrencileri gözaltına almak isteyen polis ile okul yönetimi arasında da tartışma çıktı.
Olay, saat 14.00 sıralarında Kepez'de bulunan Karatay Anadolu Lisesi önünde meydana geldi. Kendilerine 'Liseli Öğrenci Birliği' adını veren grup, lise önünde 1 Mayıs eylemine katılmaları için öğrencilere bildiri dağıtmaya başladı. Bu sırada devriye gezen motosikletli yunus timleri, öğrencilerin bildiri dağıtmasını engellemek istedi. Öğrenci ve polisler arasında çıkan tartışma bir süre sonra yerini itişmeye bıraktı.

 

Öğretmenler polisin sınıflara girmesine tepki gösterdi.


İddiaya göre, polislerden birini yere düşürerek tekmeleyen 5 öğrenci daha sonra okula kaçtı. Destek kuvvet isteyerek öğrencileri gözaltına almak isteyen polis, okulun sınıflarını dolaşarak 5 öğrenciyi gözaltına almaya başladı. Bu sırada okul öğretmenleri polise böyle bir gözaltı olamayacağını söylerken görevliler, 5 öğrenciyi gözaltına alarak okuldan ayrıldı. (Ömer ERDEM/ DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112862411286245

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DEVLET SADECE BİR SİNDİRME MEKANİZMASIDIR ÜLKEMDE... - AHVAL

  Demokrasiyi hergün katleden, vatandaşlarının haksızlıklara karşı itirazlarına dönük her türlü girişimini faşizan politikalarla önlemeye çalışan, kirli düzenlerini düzenlerini sorgulatmayan, vatandaşlarını iktidarlarını daim kılacak birer zombi olarak yaşatan, dünyanın sömürge imparatorluklarının rant bekçisi bir resmi ideolojiyle kurumsallaşmış bir devlet halklara insanlık bahşetmez.. Nitekim bu ülkeyi yönetenler bu zorba ve örümcek beyinli düzenlerini sarsabilecek tek güç olan sol eğilimli hiçbir etkinlik ve eylemi saldırılarından, baskılarından, faşizminden mahrum etmemiştir. Halkını cahilliğe ve yobazlığa mahkum kılarak saltanatını sürdürmeye çalışan faşist, kapitalist, zorba, yobaz,ırkçı, oligarşik, rant düşkünü, doğa ve insanlık düşmanı iktidar ancak günün birinde güttüğü halkların örgütlenip bilinçlenerel uyanışı ile tarihin karanlık ve onursuz sayfalarında yerini alacaktır.

  12 eylülün ayak sesleri - Ukelaa

  Ben 80 öncesi bir lise öğrencisiyim , ben şise çağlarım boyunca bu gün sağcılarmı yoksa solcularmı yolumuzu kesip sopa atıcak korkusu ile yaşadım , hergün gazetelerde onlarca lise , üniversite çağında gencin haberlerini okumak zorunda kaldım , ailem üniversiteye gitmemden korkar olmuştu . Şu an o yaşlarımda bir oğlum var , bu haberleri okudukça uykularım kaçıyor . Bu tüyü bitmemiş gençleri teröre , anarşiye özendirenler , buna alkış tutanlar bu şuursuzluğunuzun vebalini nasıl ödeyeceksiniz .

  bildiri cin - Santiye

  bildiri dagitmak engellenmesi gereken buyuk bir suc! Bu polis ne zaman 1 mayis korkusundan kurtulacak ve gercekten ifade ozgurlugunun ne oldugunu kavramayi becerecek? gormemis bir toplumun polisi ancak bu kadar olur.

  lisede 1 mayıs gerilimi:hk. - fgemak

  AKP nin polis gücü artık toplumu yıldırmaya başladı, korku sınırı gittikçe aşılmaya başladığı görülüyor, bu sınır aşılırsa toplumun karşısında polis görev yapamaz hale gelecektir.

  beyaz toros - kullaniciadlikisi

  beyaz toros gitti beyaz transit geldi. yaşasın yeni kral