Lisede kısa etekli kızlar için 'taciz timi' kuran müdür yardımcısı başka okula gönderildi

Lisede kısa etekli kızlar için 'taciz timi' kuran müdür yardımcısı başka okula gönderildi
Lisede kısa etekli kızlar için 'taciz timi' kuran müdür yardımcısı başka okula gönderildi
Okulda kısa etek giyen kızları bu kararlarından döndürmek için erkek öğrencilerden oluşan 'taciz timi' kurduğu öne sürülen Kepez Atatürk Anadolu Lisesi müdür yardımcısı Filiz G. hakkında soruşturma başlatıldı ve başka okula gönderildi.

RADİKAL- Antalya Kepez Atatürk Anadolu Lisesi müdür yardımcısı Filiz G.'nin, okuldaki 31 sınıf başkanını toplayarak, "Bu okulda kızlar mini etek giyiyor. Bu tacize açık bir durum. Böyle giyerlerse tacizi hak ediyorlar. Erkek öğrencilerden bir tim kuracağım. Erkekler mini etek giyen kızları önce uyaracak. Eğer devam ederlerse taciz yapılacak" dediği öne sürülmüştü. Müdür yardımcısının bu kararı tepki topladı. İddialar Meclis'e taşınırken Milli Eğitim Bakanlığı da olayla ilgili açıklama yaptı.

Müdür yardımcısından kısa etekli öğrencilere 'taciz timi'

BAŞKA OKULA GÖNDERİLDİ

Bakanlık açıklamasına göre hakkında idari soruşturma başlatılan Filiz G. aynı il içinde başka bir okulda görevlendirildi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: "Geçtiğimiz günlerde bazı medya organlarında yer alan “Müdür Yardımcısından Kısa Etekli Öğrencilere Taciz Timi” başlıklı haberlerde gündeme getirilen iddialar üzerine başlatılan idari soruşturma neticelenmiştir. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla Maarif müfettişleri tarafından yürütülen soruşturmada dinlenen öğrenci ve öğretmenlerin verdikleri bilgiler değerlendirilerek, hazırlanan ön-rapor doğrultusunda Kepez İlçesi Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı F. G'nin idarî olarak görevden alınmasına ve il içinde başka bir okula nakledilmesine Valilikçe karar verilmiştir. Konuyla ilgili soruşturma devam etmekte olup, hazırlanacak nihaî rapora göre Bakanlıkça gereken işlem tesis edilecektir."

MÜDÜR YARDIMCILIĞINDAN ÖĞRETMENLİĞE

Antalya Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Filiz G.'nin Konyaaltı Anadolu Lisesi'ne Almanca öğretmeni olarak görevlendirildiğini söyledi.

 Mehmet ÇINAR/ ANTALYA-DHA

CHP, 'lisede kısa etek timi' iddialarını Meclis'e taşıdı

"Lisede kısa etek timi" iddiaları

Okulda etek timine çifte suç duyurusu