Lisede kısa etekli kızlar için 'taciz timi' kuran müdür yardımcısı başka okula gönderildi

Lisede kısa etekli kızlar için 'taciz timi' kuran müdür yardımcısı başka okula gönderildi
Lisede kısa etekli kızlar için 'taciz timi' kuran müdür yardımcısı başka okula gönderildi
Okulda kısa etek giyen kızları bu kararlarından döndürmek için erkek öğrencilerden oluşan 'taciz timi' kurduğu öne sürülen Kepez Atatürk Anadolu Lisesi müdür yardımcısı Filiz G. hakkında soruşturma başlatıldı ve başka okula gönderildi.

RADİKAL- Antalya Kepez Atatürk Anadolu Lisesi müdür yardımcısı Filiz G.'nin, okuldaki 31 sınıf başkanını toplayarak, "Bu okulda kızlar mini etek giyiyor. Bu tacize açık bir durum. Böyle giyerlerse tacizi hak ediyorlar. Erkek öğrencilerden bir tim kuracağım. Erkekler mini etek giyen kızları önce uyaracak. Eğer devam ederlerse taciz yapılacak" dediği öne sürülmüştü. Müdür yardımcısının bu kararı tepki topladı. İddialar Meclis'e taşınırken Milli Eğitim Bakanlığı da olayla ilgili açıklama yaptı.

Müdür yardımcısından kısa etekli öğrencilere 'taciz timi'

BAŞKA OKULA GÖNDERİLDİ

Bakanlık açıklamasına göre hakkında idari soruşturma başlatılan Filiz G. aynı il içinde başka bir okulda görevlendirildi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: "Geçtiğimiz günlerde bazı medya organlarında yer alan “Müdür Yardımcısından Kısa Etekli Öğrencilere Taciz Timi” başlıklı haberlerde gündeme getirilen iddialar üzerine başlatılan idari soruşturma neticelenmiştir. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla Maarif müfettişleri tarafından yürütülen soruşturmada dinlenen öğrenci ve öğretmenlerin verdikleri bilgiler değerlendirilerek, hazırlanan ön-rapor doğrultusunda Kepez İlçesi Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı F. G'nin idarî olarak görevden alınmasına ve il içinde başka bir okula nakledilmesine Valilikçe karar verilmiştir. Konuyla ilgili soruşturma devam etmekte olup, hazırlanacak nihaî rapora göre Bakanlıkça gereken işlem tesis edilecektir."

MÜDÜR YARDIMCILIĞINDAN ÖĞRETMENLİĞE

Antalya Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Filiz G.'nin Konyaaltı Anadolu Lisesi'ne Almanca öğretmeni olarak görevlendirildiğini söyledi.

 Mehmet ÇINAR/ ANTALYA-DHA

CHP, 'lisede kısa etek timi' iddialarını Meclis'e taşıdı

"Lisede kısa etek timi" iddiaları

Okulda etek timine çifte suç duyurusu


  http://www.radikal.com.tr/129839412983947

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Timlerin devamı gelecek - user927821

  Önce fişleme timleri sonra taciz timleri sonra da bitirme timleri mi var

  - şev_baş

  Harbiden tamda çözümünü bulmuşlar. Şak şak şak.

  O kafa - Alipapa

  Nihat Doğan .o kafa,onu koruyup kollayan Ersoy Dede o kafa,ABD de de her iki dakikada bir tecavüz oluyor deyip,Özgecanı katleden sapığa imaen destek çıkan Yeni Akit bayan yazarı o kafa.Mini etek giyen öğrencilere taciz timi kurduran müdür yardımcısı o kafa.Halk arasında ve tepelerdeki o kafalar yetkili ve etkili yerlerden,yazılı ve görsel basından temizlenmedikçe işimiz zor.

  Çok ağar bir ceza. - ganjml

  Bu öğretmen demeye utandığım zat acaba solcu olsa ona mavi gökyüzünü nasıl da dar ederdiniz değilmi iktidar sahipleri,işte kaliteniz,hayata bakışınız bu kadar,eğer başkanlık denen garabet başımıza gelirse nelerin olabileceği konusunda küçük bir bukle sundu bu zat,ama yağma yok bu topraklarda devrimci sosyalistler var,prometusun,marxın, bedrettinin soyundan gelenler var,meydanı size bırakmayacağız.

  YANLIŞLARI DÜZELTMEYE BAŞLADIK.... - Sebodil

  BU haberin, eğitim sistemindeki yanlışları düzeltmeye başladığımızın müjdecisi olmasını dilerim . Ders kitaplarındaki yanlışlar öğrenme isteğini köreltiyor.Milli Eğitim Bakanlığı - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı - TÜBİTAK arasında imzalanan ''Eğitimde İşbirliği '' protokolu kapsamında 35 'ten fazla uzmanın katkılarıyla hazırlanmış ders kitabını yanlışsız hazırlamak imkânsız mıdır? Bu yanlışları düzeltmenin de zamanı geldi...

  ... - hale

  hemen değil ama yakında ilçe milli eğitim müdürü yapılırsa şaşırmayın, hatta bekleyin.

  OKUL DEĞİŞTİ SORUN BİTTİ - user509597

  şimdi okul değiştirilince müdr yrd. öğretmenliğe geçirilince sorun bitti mi yani. Kafa aynı kafa olduktan sonra.. Hani linç edelim işten atalım demiyorum ama bence masa başında bir iş verilebilinir kendisine...