Lisede kızlarla erkeklere ayrı yemek uygulaması

Lisede kızlarla erkeklere ayrı yemek uygulaması
Lisede kızlarla erkeklere ayrı yemek uygulaması
Isparta'da bulunan Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi'nde, kız ve erkek öğrencilerin öğle yemeklerini ayrı yemesi yönünde uygulama başlatıldı. Uygulamaya sosyal medyada tepki yağdı. Okul Müdürü Kenan Köse, bu uygulamaya öğrencilerin aşırı kalabalık olması nedeniyle başlandığını ancak kısa sürede son verildiğini söyledi.

ISPARTA - Isparta Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi'nde 21 Ekim'de yemekhane kapısına asılan duyuruda, kız ve erkek öğrencilerin ayrı yemek yiyeceği bildirildi. Duyuruda, kız öğrencilerin pazartesi, salı ve çarşamba günü saat 12.25- 12.40, erkek öğrencilerin ise 12.40- 13.00 saatleri arasında, perşembe ve cuma günü ise erkek öğrencilerin 12.25- 12.40 arasında, kız öğrencilerin ise 12.40- 13.00 arasında yemek yiyeceği belirtildi. Duyuruda uygulamanın birinci dönem sonuna kadar geçerli olacağı, ikinci dönem bu düzenlemenin değişeceği ifadelerine de yer verildi.

VELİLER ŞİKAYET ETTİ
Okulda uygulamanın başlaması üzerine bazı öğrenciler, durumu ailelerine bildirerek şikayet etti. Duyurunun fotoğrafını çekerek twitter'de paylaşanlar, uygulamaya tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinden gelen tepkiler ve bazı velilerin şikayeti üzerine okul yönetimi uygulamaya son verdi.

Bakan Kılıç'tan kız ve erkek öğrenciler için alkol önlemi

'ÖĞRENCİLER ÖNERDİ' SAVUNMASI 
Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi Müdürü Kenan Köse, okulun pansiyon kısmındaki yemekhanede yapılan bu uygulamanın, öğrencilerin aşırı kalabalık olması nedeniyle başlatıldığını söyledi. Köse, şunları kaydetti:
"Yemekhaneden 260 öğrenci yararlanıyor. Öğle yemek saatinde çok uzun kuyruk oluşuyor ve pansiyon dışına kadar taşıyor. 'Bu konuda ne yapabiliriz?' diye düşündük. Pansiyonda çözüm noktasında fikir alışverişinde bulunduk. Öğrencilerin talebi üzerine, böyle bir uygulama başlatıldı. Birinci grup öğrenci yemek yerken, diğer grup ders çalışarak, soru çözerek yemek saatini bekliyordu. Bugün hava şartları iyi ancak kışın öğrencilerin dışarıda beklemesi imkansız. Öğrencilerin dışarıda beklememesi için böyle bir uygulama yapıldı."

UYGULAMAYA SON VERİLDİ
Uygulamanın resmi bir yazıyla yapılmadığını vurgulayan Köse, "Uygulama sadece yatılı öğrencileri kapsıyordu. Bu öğrenciler zaten kahvaltı ve akşam yemeğinde aynı salonda birlikteler. Okul zaten karma eğitim veriyor. Amacımız öğrencilerimizin öğlen saatlerinde dışarıda beklemesini önlemek. Ancak birkaç kişiden tepki gelmesi üzerine uygulamaya son verdik" diye konuştu. (Mehmet ERÇAKIR/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1159173115917311

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Örümcek kafalılar - drozer

  Bunlar bir de çocuklarımızı eğitmek üzere maarif sistemimizde eğitim görmüş kişiler. Eğitim sistemimiz bu kafada eğitimciler yetiştirebilecek ya da örümcek kafalı hacı-hoca takımının etkisinden onları kurtaramayacak kadar vahim bir halde demek ki.

  bu radikal bırakmıyorki altın laflar edelim. - demlicay2011

  kızlarla erkeklerle urğaşıyorlar ama bir yandanda isviçre ve diğer bankadaki hesaplarla uğraşan yok. yazıklar olsun. bu örtülü hesaplara bir el atan yokmu? bu isviçre bankası hitlere de kıyak geçmişti. (isviçre hükümeti) ama bir gün bulur belasını. yetim haklarının yattığı dünyanın bütün yolsuzluklarının kabardığı banka. isviçre bankası.

  ! - 2berna

  Zeka belirtisi taşımayan sözler, ileri sürülen nedenler. Kalabalığı 9,10,11,12. sınıf ya da TM, TS, MF olarak neden ayırmadınız? Merak ettim.

  kadınların yüzüne nasıl bakıyorsunuz? - çıkarsız

  gelişmelere bakılınca kadınların yüzünden başka yerlerine bakıyor bu muhafazakar demokratlar. İkincisi, aynada yüzünüze nasıl bakıyorsunuz? Her gördüğü kadını cinsel obje olarak görme sapkınlığı utandırmıyor mu sizi?

  mübah şeyler - erkan8591

  demokrasi kültürünü sindirememiş kesimler bir ölçüde militarize yönlere saparlar. anarşist örgütler örneğin uyuşturucuya karşı olsalar da kaynak temini için uyuşturucu ticaretini mübah görürler. kendi düzenlerini kurduklarında mükemmel bir düzen kuracaklar ve uyuşturucunun esamesi bile olmayacak. islamcı militanlar, islam dini ve Allah'ın adaleti için savaşırlar; ama islam düzenini kurana kadar insanları testere ile doğramanın mübah olduğunu düşünürler. sol yada sağ militanlar yine ideal amaçlarını gerçekleştirene kadar rakiplerinden sivrilenleri öldürmeyi mübah sayarlar. ülkemizde her gün daha fazla yaygınlaşan islamcı düzen taraftarları kendi doğaları gereği Iran'ın da gerisine doğru yürümektedirler. ne acıdır ki, akp ye oy verenler oy vermeye devam ederlerse gideceğimiz yer bellidir. parkda bir erkek bir bayan birlikte oturuyorsa ya akrabası yada nikahlısı olmak zorunda olunacağı günlere doğru gidiyoruz. çünkü bunlar mübah şeyler ve militarize olan kesimlerin tatmini için daha fazla mübah şeyler keşfedilmek zorundadırlar.

  Bahaneler - GaletaUnu

  Sınıflar kalabalık; kızlı erkekli ayırdık. Okullar kalabalık; kızlı erkekli ayırdık. Ülke nüfusu kalabalık; kızlı erkekli ayırdık. Bahane çok müdür bey bahane çok. Çift okul numaralı öğrenciler ile tek numaralı öğrenciler olarak ayırabilirdin. Müdür Bey bu ülkede Diyanet'e ayrılan para, eğitime ayrılan paradan fazla! Bunun da farkında mısınız acaba? Kalabalıktı ayırdık. Ayırın, ayırın. Ayırarak yönetmek kolay tabi. Ülkenin idarecisi kızlı erkekli derse, polisi kızlı erkekli joblarsa, müdürü de kızlı erkekli ayırır!

  buddy - buster

  buyurun kendine vazife çıkaran bir namus bekçisi daha.Çocuklarını bu kafaya emanet edenlere üzülmekten başka elimizden birşey gelmiyor.Ancak bütün bunların planlı odğu belli.Birtaraftan öğrencilerin kaldığı yurtlar aniden gündeme getirilirken öte taraftan gemi yolculuğuna çıkan öğreciler merdivenlere polisleri dizerek korunuyor(!)