Liseli Duygu'nun cenazesinde imam da ağladı

Liseli Duygu'nun cenazesinde imam da ağladı
Liseli Duygu'nun cenazesinde imam da ağladı
Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde karnesini almaya giderken hafif ticari aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden 16 yaşındaki Duygu Kahraman, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Kızının tabutuna sarılan anne Gülferiye Kahraman, "Bana kızı geri verin" diye feryat etti.

RADİKAL - Okulun son günü karnesini almaya giderken Omurtak Caddesi'nde Yusuf Nacar yönetimindeki 34 BM 3388 plakalı hafif ticari aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Özel Mektebim Koleji lise 2'nci sınıf öğrencisi Duygu Kahraman, gözyaşları arasında toprağa verildi. Sabah Havuzlar Mahallesi'ndeki evine getirilen Duygu Kahraman cenazesi için helallik istendi. Burada kızının tabutuna sarılan anne Gülferiye Kahraman, “Bana kızı geri verin” diye feryat etti. Baba Beycan Kahraman ayakta güçlükle durabildi.

CENAZE NAMAZINI ÖĞRETMENİ KILDIRDI
Okunan duanın ardından Duygu’nun cenazesi Merkez Garaj camiine getirildi. Cenazeye Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, ailesi, yakınları ve öğrenci arkadaşları katıldı. Cenaze namazını Duygu Kahraman’ın Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Latif Kökay kıldırdı. Kökay, Duygu’nun öğretmenlerine ve arkadaşlarına karşı davranışlarıyla sevilen başarılı bir öğrenci olduğunu belirterek, “Duygu güler yüzlü, bizlerin ve öğrenci arkadaşlarının çok sevdiği birisiydi. Onu erken kaybetmenin büyük acısını yaşıyoruz. Hayatının daha baharında onu kaybettik. Başımız sağ olsun. İnşallah bir daha böyle olaylar ile karşı karşıya kalmayız” dedi. Öğle namazının ardından Duygu Kahraman, gözyaşlarıyla aile kabristanlığında toprağa verildi. Çorlu Belediye Başkanlığı da kazanın meydana geldiği yola hız kesici yerleştirdi.

SÜRÜCÜ SERBEST KALDI

Duygu Kahraman’a çarparak ölümüne neden olan hafif ticari aracın sürücüsü Yusuf Nacar ise ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. (TEKİRDAĞ/DHA/Mehmet YİRUN)