Liseli gaspçı gence 16 yıl

İki lise öğrencisinin 3 milyon lira para, bir kol saati ve cep telefonlarını bıçak zoruyla gasp ettiği iddia edilen biri lise öğrencisi dört sanık, 11 yılla 16 yıl arasında değişen ağır hapis cezasına çarptırıldı.

ADANA - İki lise öğrencisinin 3 milyon lira para, bir kol saati ve cep telefonlarını bıçak zoruyla gasp ettiği iddia edilen biri lise öğrencisi dört sanık, 11 yılla 16 yıl arasında değişen ağır hapis cezasına çarptırıldı.
Yaklaşık üç ay önce ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nin 14 yaşındaki iki öğrencisi M.F.A., ve arkadaşı İ.D.'ye ait 3 milyon lira ile kol saati ve cep telefonunu gasp ettikleri iddia edilen sanıklar Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşmasına çıktı. Tutuklu olarak yargılanan, 18 yaşındaki sanık lise öğrencisi Ömer Koç ile kuaförde çalışan 17 yaşındaki diğer sanıklar İ.A., E.G. ve M.K. son savunmalarında suçlamaları kabul etmedi.
Yakınları sinir krizi geçirdi
Sanıkların bıçak zoruyla, iki öğrencinin para ve cep telefonlarını gasp ettiklerine kanaat getiren mahkeme heyeti, üç genci 20'şer yıl hapis cezasına çarptırdı. Ancak mahkeme, mağdurların şikâyetçi olmaması, sanıkların bazılarının 18 yaşından küçük olması, duruşmadaki iyi halleri ve daha önce sabıkalarının bulunmamasınedenleriylecezalarda indirim yaptı. Mahkeme, Koç'u 16 yıl 8 ay, diğer üç sanığı ise 11'er yıl 40'ar gün hapis cezasına mahkûm etti. Cezayı fazla bulan sanık yakınları duruşma salonunda sinir krizi geçirdi, bazıları ise bayıldı.