Liseli genç maganda kurbanı oldu

Silahlı bir saldırı sırasında tesadüfen olay yerinden geçen lise öğrencisi Ramazan Çıngıllar, vurularak öldü. Yüreğir'de yaşayan İncirlik Lisesi 2. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Ramazan Çıngıllar...

ADANA - Silahlı bir saldırı sırasında tesadüfen olay yerinden geçen lise öğrencisi Ramazan Çıngıllar, vurularak öldü. Yüreğir'de yaşayan İncirlik Lisesi 2. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Ramazan Çıngıllar, okul dışı zamanlarda kardeşi 12 yaşındaki Latif'le Kozan Çarşısı'nda bir dönercide çalışıyordu. İki kardeş, dün iş çıkışı oturdukları Sinanpaşa Mahallesi'ne geldi. Latif, alışveriş yapmak üzere bir markete girdi. Ramazan ise dışarıda kardeşini beklemeye başladı.
Caddede bekliyordu
Bu sırada, daha önce çeşitli suçlardan sabıkası bulunduğu belirlenen Y.K., otomobilinin içinden, hasmı olduğu belirtilen E.K.'nın evine tabancayla ateş etti. Caddede kardeşini bekleyen Ramazan, açılan ateş sonucu göğsünden yaralandı. Hastaneye kaldırılan genç kurtarılamadı. Polis, Y.K.'yı ve yanındakileri yakalamak için çalışma başlattı. Olayın zanlılarının Sinanpaşa Mahallesi'nde bir evde saklandığını öğrenen polis, mahalleye baskın yaptı. Polislere kadınlar taş atarak direndi. Havaya ateş açan polis, zanlı olduğu belirtilen dört kişiyi yakaladı. Olayda kullanılan iki tabancada ele geçirildi.


    http://www.radikal.com.tr/7471207471200

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.