Liseli kız hastane tuvaletinde doğurup kaçtı

Komşuları olan pazarcı gençle girdiği ilişki sonucu hamile kalan lise 1'inci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki H.D., 'karnım sürekli şişiyor' diyerek annesiyle geldiği hastanenin tuvaletinde doğum yaptı. Liseli H.D. bebeği tuvalette bırakıp hastaneden kaçarken, kız bebek kuvöze alınmasına rağmen kurtarılamadı.
ERHAN GÖĞEM


Kırıkkale’nin Yenimahalle semtinde oturan liseli H.D., önceki gün saat 22.00’de karnının sürekli ağrıdığını söyleyerek annesi ile birlikte Kırıkkale Hacı Hidayet Doğruer Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne gitti. Doktorlara “Karnım sürekli şişiyor, kist var” diyen liseli H.D.’nin hastanede yapılan muayenesinde hamile olduğu ortaya çıktı.

‘Getirilmese ölebilirdi’
Hastaneye yatırılan H.D., bir süre sonra hastanenin tuvaletine girip bir kız bebek dünyaya getirdi. Bebeği tuvalette bırakan H.D. hastaneden kaçtı. Bir süre sonra görevlilerin tuvalette bulduğu kız bebek hemşireler tarafından hemen kuvöze alınırken, hastane yetkilileri durumu polise haber verdi.
Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu H.D. annesi ile birlikte gittikleri evlerinde bulundu. Kanaması olan H.D., annesiyle birlikte hemen hastaneye getirilerek ameliyata alındı. Doktorlar, H.D.’nin hastaneye getirilmemesi halinde ölebileceğini söyledi.
Tuvalette bulunduktan sonra hastanedeki kuvöze alınan kız bebek ise saat 02.30’da yaşamını yitirdi. Bunun üzerine H.D., mahalle komşuları olan M.K. ile girdiği ilişki sonucu hamile kaldığını itiraf etti.
Liseli H.D. hastanede müşahade altında tutulurken, polis bebeğin babası olduğu belirtilen M.K.’yı gözaltına aldı.
Bu arada, hastane yetkilileri H.D.’nin sekiz aylık hamile olduğunu ve erken doğum yaptığını belirtti.