Liseli Münevver cinayetinde önemli gelişme

Liseli Münevver cinayetinde önemli gelişme
Liseli Münevver cinayetinde önemli gelişme
İstanbul Etiler'de bir çöp kovası içinde başı kesilmiş olarak bulunan 18 yaşındaki Münevver Karabulut'un cinayet olayında sürpriz gelişme. Karabulut'un saat 15.00'te buluştuğu tahmin edilen arkadaşının iş adamı Hayyam Garipoğlu'nun yeğeni Cem Garipoğlu olduğu sanılıyor. Cem Garipoğlu cinayet şüphelisi olarak aranıyor


Alınan bilgiye göre, Etiler Dilek Yıldızı Sokak’ta cesedi bulunan Münevver Karabulut’un öldürülmesine yönelik çalışmalarını sürdüren İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olaya karıştığı iddiasıyla bir iş adamının yeğeni olan Cem Garipoğlu'nu aramaya başladı. 
Cem Garipoğlu'nun  Bahçeşehir’de ailesiyle birlikte kaldığı evde arama yapan polis, bu şüpheliye ait olduğu belirlenen bazı kıyafetlerde bulunan kan izlerinin öldürülen kız arkadaşı Münevver Karabulut’a ait olduğunu tespit etti. Bunun üzerine -Cem Garipoğlu'nun annesi Ayşe ve babası Ahmet G. gözaltına alınarak, şubeye getirildi.
Polis, yurt dışına çıkma ihtimali bulunanCem Garipoğlu konusunda hava limanları ile gümrük kapılarını uyardı. Olayla ilgili 5’i kadın 17 kişinin ifadesine başvuran polis, şüpheli Cem Garipoğlu ve öldürülen Münevver Karabulut’a ait bilgisayar ve telefon kayıtlarını da inceliyor. Bu kapsamda bazı kamera kayıtları da araştırılıyor. 

Gece saatlerinde kentin seçkin semtinde geçen kâğıt toplayıcısı bir çöp konteynırının kapağını açtı ve karıştırmaya başladı. Bu semtten çoğu zaman işe yarar çöpler çıkıyordu. Bir bavul görünce sevindi. Açmak istedi ancak çok ağırdı. Bavulu araladı. Karşısına başı olmayan parçalanmış bir ceset çıktı. Hemen elinden bıraktı, geri çekildi.
Bu sahne bir korku filminin setinden değil. Tüm bunlar önceki akşam 20.30 sıralarında Etiler’de Nispetiye Caddesi’ndeki Dilek Yıldızı Sokak’ta yaşandı. Kâğıt toplayıcısının çığlıkları üzerine konteynerin başına gelen vatandaşlar hemen polisi aradı. Polis ekipleri, konteynırın bir gitar kılıfında genç kızın başını da buldu. Olası delilleri yok etmek istemeyen polis konteynırı çekiciyle Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesine götürüldü.

Doğum kutlayacaktı
Çok yönlü araştırma başlatan polis, çevredeki binalarda bulunan güvenlik kamera görüntülerine el koydu. Bavula parçalanarak konulan cesedin yanında çanta da vardı. Cesedin 18 yaşındaki Münevver Karabulut’a ait olduğu anlaşıldı. Genç kız Şişli’deki Bingül Erdem Lisesi üçüncü sınıftaydı. Bolu Mengenli olan ailesiyle birlikte Şişli Etfal Hastanesi’nin arkasındaki dar sokaklardan oluşan mahallede yaşıyordu. Dil eğitimi için Kanada ve ABD’de bir süre bulunmuştu. Babası Fener Rum Patrikhanesi’nin aşçısıydı. Annesiyse ev kadınıydı ve MS hastasıydı. Karabulut’un bir de kendisinden bir yaş küçük bir kardeşi vardı.
Genç kızın oturduğu mahallede tam anlamıyla şaşkınlık yaşandı. Komşular ve esnaf Karabulut’u ‘sessiz, sakin, çalışkan ve güzel bir kız’ olarak anlatıyordu. Karabulut önceki gün saat 14.10’da okuldan çıkmıştı. Okuldan sonra ise 15.00 sıralarında bir erkek arkadaşıyla buluştu. O saatten sonra Münevver’den bir daha haber alınamadı. Münevver yaşasa, önümüzdeki cumartesi günü 19. yaşgününü kutlayacaktı.
Cinayetle ilgili ortaya çıkan bir görgü tanığının polise otomobille olay yerine gelen iki kişinin gitar çantasını bagajdan alarak çöp konteynırın attığı şeklindeki ifade verdiği öne sürüldü. Polis ekipleri bu bilgi doğrultusunda eşkâlleri belirlenen iki kişinin kimliğinin tespiti için araştırma başlattı. Polis genç kızın ailesinde başlayarak yakın çevresi, arkadaş çevresi ve en son görüştüğü kişilerin tek tek ifadesini aldı. Bu arada Karabulut’un cep telefonunun bulunmadığı ve telefonla en son görüştüğü kişilerin henüz belirlenemediği belirtildi.
Ceset üzerinde yapılan ilk incelemelere göreyse Karabulut’un boynuna sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü ve daha sonra cesedi gitar çantasına sığmadığı için bıçakla kafa kısmı gövdeden ayrıldığı tahmin ediliyor. Karabulut’un cenazesi Adli Tıp’tan alındıktan sonra toprağa verilmek üzere Bolu’nun Mengen ilçesi’ne gönderildi.