Liseliler Maçka Parkı'nı kana buladı

Liseliler Maçka Parkı'nı kana buladı
Liseliler Maçka Parkı'nı kana buladı

18 yaşındaki Şehvaz Akan?ın (altta) cenazesi Mardin?e yollanırken, Akan?ın eski okul arkadaşları şoktaydı. FOTOĞRAF: HALUK ATALAY

İSTANBUL - ‘Kız meselesi’nden çıkan kavga sırasında, liseliler Maçka Demokrasi Parkı’nda bıçak ve şişelerle birbirine girdi. 18 yaşındaki Şehvaz Akan kavgada boğazı kesilerek öldürüldü.
Geçen yıl Taksim Ticaret Meslek Lisesi’nde okuyan Şehvaz Akan, bu yıl okulu bırakarak bir tatlıcıda işe girmişti. Şehvaz Akan’ın okula devam eden kız arkadaşı B.K. ise başka biriyle arkadaşlık etmeye başladı. Bunu öğrenen Akan, kız arkadaşı ve arkadaşlık ettiği kişi ile konuşmak için Maçka Demokrasi Parkı’nda buluşmaya cağırdı. Akan yanına iki arkadaşını alarak buluşmaya giderken karşı grup ellerinde bıçaklarla parka geldi. Önceki akşam saat 19.30 sıralarında park girişinde karşılaşan iki grup arasında kavga çıktı. Akan’ın boğazı kesilirken, arkadaşları Mesut Çelik ve Emrah İşcan bıçaklandı. Çevredekilerin ihbarı ile olay yerine gelen ambulansla Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan üç arkadaştan Şehvaz Akan öldü. Karın boşluğundan yaralanan Emrah İşcan ile bacağından yaralanan Mesut Çelik’in hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.
Park görevlisi, “Olay burada yaklaşık 20 kişinin kavga etmesi sonucu oluştu. Birininin karnına şişe vuruldu. Diğerine ise bıçak saplandı. Hepsi yaklaşık 17-18 yaşlarındaydı” diye konuştu. Polis olay yerinde yaptığı incelemede sopa, şişe ve iki ekmek bıçağı buldu. Gözaltına alınan B.K.’nin ifadeleri doğrultusunda kavgaya karıştıkları belirlenen çoğunluğu lise öğrencisi 12 kişi gözaltına alındı. (dha, Radikal)